Porady budowlane

zlew dwu czy jedno komorowy

0 5

Zlew to nieodłączny element każdej kuchni. Nawet jeżeli jest ona wyposażona w zmywarki, zrobotyzowanych asystentów  czy inne wodotryski. Kuchnia w której nie ma zlewozmywaka – nie jest kuchnią! Musimy bezwzględnie ustalić – kuchnia to miejsce w którym jest zlew i jedzenie w stanie przedkonsumpcyjnym. Zlewy różnią się od siebie w podstawowy sposób – ilością komór. Najpopularniejsze są rzecz jasna jedno i dwu komorowe. Ostatnio popularniejsze stały się opcje półtorakomorowe i trzeba przyznać że stanowią one rozsądny kompromis pomiędzy jedna i drugą opcją. Szczególnie biorąc pod uwagę modele wyposażone w ociekacz. Dwukomorowy zlewozmywak wyposażony w ociekacz najzwyczajniej w świecie – zajmuje sporo, cennego miejsca.

zlemozmywak

Należy dobrze rozważyć projekt kuchni, właśnie uwzględniając  typ zlewu który planujemy zamontować. Od czego zależy który typ będzie nam potrzebny? Zdecydowanie najważniejszy jest rozmiar rodziny oraz to co, jak często i w jakiej ilości gotujemy. Im większa rodzina, tym większa szansa że będziemy potrzebować dwukomorowego zlewu.  Jeśli natomiast  mieszkamy tylko we dwójkę i nie zanosi się by miało to ulec w najbliższym czasie zmianie, warto rozpatrzyć mniejszy zlew. Gdy jesteśmy zapaleńcami kulinarnymi, dobrze jest rozważyć opcję półtorakomorwą – daje ona możliwość łatwiejszego przygotowania np. ziemniaków do dalszej obróbki, czy to jeśli idzie o mycie, czy obieranie.  Materiałem który pasuje do przytłaczającej większości projektów kuchni jest oczywiście nieśmiertelna stal szlachetna. Czy planujemy coś minimalistycznego, czy może jednak klasycznego – stal szlachetna komponuje się dobrze niemal ze wszystkim. Alternatywy stanowią drogie kamienie, granit bądź też tańsze tworzywa sztuczne. Tutaj materiał i jego kolorystyka musi być dobrze dopasowana do stylu w którym wykonujemy kuchnię i przyda się porada osoby która może zweryfikować naszą wizję.

About the author / 

admin

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Przykładowe zdjęcia:

projektowanie aranżacja wnętrz
źródło: maniadekorowania.com.pl

projektowanie wnętrz
źródło: http://www.azuresea.eu

Odwiedź naszą galerię zdjęć sprawdź co teraz jest w modzie i jak powinieneś urządzić swoje mieszkanie,

Nasze artykuły poprowadzą Cię w wyborze nowego mieszkania, oraz jego urządzenia. Na stronach naszych partnerów przeczytasz dodatkowo o:

Jeśli masz jakieś pytanie koniecznie skontaktuj się z naszymi pracownikami. A my postaramy się udzielić odpowiedzi w jak najkrótszym czasie.

Aranżacja mieszkania