kostka brukowa
Materiały budowlane

Zalety kostki brukowej

0 4

Chyba wszystkim nam już obrzydła polska szarzyzna, w którą wkomponowane są betonowe płyty chodnikowe i obrzydliwe podjazdy ze zasmolonego asfaltu. Trzeba coś zmienić, a jeżeli chce się coś zmienić, należy zacząć od siebie, a w tym wypadku, od kostki brukowej.
Obejście domu to z definicji jego wizytówka, nie mniej ważna niż jego ściany zewnętrzne, okna czy też dach. Absolutnie nic tak nie psuje wrażeń estetycznych związanych z tą częścią domu, jak stare, betonowe płyty (oczywiście popękane), wspomniany asfaltowy podjazd, czy nawet te elementy, wykonane z kostki brukowej, z tym że starej, odbarwionej i jasno przypominającej o tym, że wiele lat temu daliśmy się zrobić w konia sprzedawcy materiałów budowlanych i kupiliśmy jakąś kiepskiej jakości podróbkę wymarzonej przez nas kostki brukowej. A jaka powinna być dobra kostka brukowa?

Z całą pewnością musi spełniać jeden, zasadniczy warunek – różnica wysokości w jej strukturze nie może być większa niż jeden centymetr. Ponadto powinniśmy spytać czy jest łupana z każdej strony oraz upewnić się, że jej kształt jest odpowiedni (ściany są prostopadłe).  Jeżeli kostka taka spełni te wymagania, to z dużą dozą prawdopodobieństwa będziemy mieli do czynienia z materiałem bardzo trwałym (jeżeli kostka będzie z granitu, to będzie to towar najwyższej jakości) a do tego pozostawiającym dużo pola do popisu jeśli idzie o kwestie estetyczne, gdyż każdy wzór kostki brukowej występuje w co najmniej dwóch wariantach kolorystycznych. Nie trzeba tłumaczyć, że pozostawia to spore pole do popisu jeśli idzie o ustawianie wzorów na naszym podwórku czy też podjeździe. Dobra kostka poradzi sobie idealnie z czynnikami zewnętrznymi, takimi jak opady deszczu, grad i tak dalej – podróbki mogą już nie być takie dobre. Jeżeli kupimy słabej jakości kostkę, to prawie na pewno dość szybko okaże się, że de facto przepłaciliśmy, bo konieczna będzie jej wymiana. Dlatego też decydując się na renowację obejścia naszego domu, dobrze jest czasami odłożyć decyzję o jej podjęciu i zainwestować taką ilość środków, która starczy na lata.

About the author / 

admin

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Przykładowe zdjęcia:

projektowanie aranżacja wnętrz
źródło: maniadekorowania.com.pl

projektowanie wnętrz
źródło: http://www.azuresea.eu

Odwiedź naszą galerię zdjęć sprawdź co teraz jest w modzie i jak powinieneś urządzić swoje mieszkanie,

Nasze artykuły poprowadzą Cię w wyborze nowego mieszkania, oraz jego urządzenia. Na stronach naszych partnerów przeczytasz dodatkowo o:

Jeśli masz jakieś pytanie koniecznie skontaktuj się z naszymi pracownikami. A my postaramy się udzielić odpowiedzi w jak najkrótszym czasie.

Aranżacja mieszkania