686-7121_PI_1000220MN
Dom i wnętrze, Porady budowlane

Wydajność grzejników aluminiowych

0 8

W momencie, kiedy zastanawiamy się nad modyfikacją ogrzewania w domu, zaczynamy skupiać większą uwagę na wydajność grzejników aluminiowych. Grzejniki aluminiowe jak wiadomo mają za zadanie przekazywać ciepło do ogrzewanego pomieszczenia, dlatego dokładność naszego wyboru w momencie eksploatacji będzie decydować o cieple w danym pomieszczeniu.

Przy wyborze grzejników aluminiowych musimy zwrócić uwagę na ich moc cieplną, którą wyraża się w watach na żeberko. Odpowiednio wybrany grzejnik aluminiowy złożony z właściwej dla danego pomieszczenia liczby żeberek, powinien całkowicie pokryć jego straty ciepła. Jedną z metod obliczenia wydajności grzejników aluminiowych jest metoda szacunkowa.

Moc określa się poprzez pomnożenie powierzchni lub kubatury ogrzewanego pomieszczenia przez wartość potrzebną do ogrzania 1m2 lub 1m3. Wynik, jaki otrzymamy w Watach określa moc grzejnika. Istnieją również inne, dokładniejsze metody badania wydajności grzejników aluminiowych.

O wydajności grzejników aluminiowych mówią nam parametry czynnika grzewczego, czyli, jaka będzie temperatura wody zasilającej i powrotnej oraz, jaka temperatura będzie utrzymywana w pomieszczeniu. Wydajność grzejników aluminiowych można również sprawdzić uwzględniając parametry, które uwzględniają straty ciepła pomieszczenia. Na wydajność grzejników aluminiowych ma również wpływ przeznaczenia grzejników; inne będą dobierane do kuchni, łazienki czy pokoju.

Ważnym również elementem w momencie wybierania odpowiednich grzejników aluminiowych jest rodzaj wykorzystywanego przez nas urządzenia grzewczego.

About the author / 

admin

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Przykładowe zdjęcia:

projektowanie aranżacja wnętrz
źródło: maniadekorowania.com.pl www.optimum-zarzadzanie.pl

projektowanie wnętrz
źródło: http://www.azuresea.eu

Tynk mozaikowy
Odwiedź naszą galerię zdjęć sprawdź co teraz jest w modzie i jak powinieneś urządzić swoje mieszkanie,

Nasze artykuły poprowadzą Cię w wyborze nowego mieszkania, oraz jego urządzenia. Na stronach naszych partnerów przeczytasz dodatkowo o:

Jeśli masz jakieś pytanie koniecznie skontaktuj się z naszymi pracownikami. A my postaramy się udzielić odpowiedzi w jak najkrótszym czasie.

Aranżacja mieszkania