sedes dla miłośników ostrych potraw
Łazienka i wyposażenie

Wybór sedesu

0 5

Jak wiemy, z jednej z ostatnich dobrych komedii w dziejach polskiej kinematografii – ludzkości od tysięcy lat zawsze towarzyszyła kupa. Z kupą trzeba coś zrobić, a ludzie w naszym kręgu kulturowym używają do tego celu sedesów. Wybór sedesu to niebanalna sprawa, gdyż komfort użytkowania i ewentualna bezawaryjność to rzeczy, które ciężko przecenić. Kto był świadkiem ambarasu, który potrafi wywołać zapchana ubikacja z uszkodzoną spłuczką, ten wie, że temat jest tylko pozornie zabawny.

Podstawową sprawą jest to, czy dom już mamy, czy budować go będziemy. A jeśli dom już mamy, to należy sprawdzić jakie mamy „podejście” do muszli klozetowej – czy tak zwane poznańskie, czyli poziome, czy warszawskie – czyli pionowe.

Może nam to w pewien sposób ograniczyć wybór dostępnych modeli muszli klozetowych. Główną linią podziału w świecie klozetów, stanowi miejsce ich montażu. Wyróżniamy, zatem sedesy wiszące i sedesy stojące. Jaka jest różnica praktyczna? Sedes wiszący dużo trudniej się montuje, ale za to jest znacznie prostszy w późniejszej eksploatacji, a sedes stojący jest banalnie prosty w montażu, jednak miejsca w których łączy się z podłogą, mają dość nieprzyjemną właściwość akumulacji wszelkiego rodzaju zabrudzeń. Jak nie trudno się domyślić, jeśli nasz spływ kanalizacyjny to po prostu dziura w podłodze, bez sporych akrobacji i przebudów, o sedesie wiszącym możemy zapomnieć. Miska wisząca musi mieć bardzo wytrzymałe mocowanie do ściany – ale nawet najlepiej zamocowana może nie wytrzymać użytkowania przez ludzi o posturze typowego Amerykanina.

About the author / 

admin

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Przykładowe zdjęcia:

projektowanie aranżacja wnętrz
źródło: maniadekorowania.com.pl remonty Piotrków Trybunalski

projektowanie wnętrz
źródło: http://www.azuresea.eu

Odwiedź naszą galerię zdjęć sprawdź co teraz jest w modzie i jak powinieneś urządzić swoje mieszkanie,

Nasze artykuły poprowadzą Cię w wyborze nowego mieszkania, oraz jego urządzenia. Na stronach naszych partnerów przeczytasz dodatkowo o:

Jeśli masz jakieś pytanie koniecznie skontaktuj się z naszymi pracownikami. A my postaramy się udzielić odpowiedzi w jak najkrótszym czasie.

Aranżacja mieszkania