deweloperzy
Rynek pierwotny

Targi mieszkań – o co pytać deweloperów

0 43

Targi mieszkaniowe są dobrym miejscem na zapoznanie się z ofertami deweloperskimi. W trakcie takich imprez możemy uzyskać interesujące nas informacje, jednak z uwagi na ograniczony czas dobrze jest się przygotować, by wiedzieć, czego konkretnie chcielibyśmy się dowiedzieć. Każdy z kupujących ma określone preferencje dotyczące mieszkania, dotyczy to zwłaszcza lokalizacji, standardu i oczywiście ceny.

Zakup mieszkania – warto pomyśleć

Chcąc jak najlepiej wykorzystać targi nieruchomości, należy się przede wszystkim dobrze rozważyć kilka kwestii. Dobrym sposobem jest spisanie własnych oczekiwań, by później już na targach porównać je z propozycjami firm deweloperskich. Przede wszystkim należy się zastanowić, co jest dla nas najważniejsze. – Decydując się na daną lokalizację, musimy określić, czy faktycznie zależy nam na mieszkaniu w centrum, czy będziemy korzystać z samochodu, czy może komunikacji miejskiej. A może jednak wolimy mieszkanie na obrzeżu miasta, w pobliżu zieleni, akceptując tym samym konieczność dłuższego dojazdu do centrum? Kolejnym krokiem jest podjęcie decyzji odnośnie samej nieruchomości – jaki metraż nas interesuje, ile wymarzone dom czy mieszkanie powinny mieć pomieszczeń i pięter, czy zależy nam również na dostępie do ogrodu i garażu.

Skupiając się na konkretach, zawężamy okręg poszukiwanych ofert, przez które trzeba przebrnąć. Niezmiernie ważna jest również analiza środków finansowych, którymi dysponujemy. Pozwoli to uniknąć szukania wśród inwestycji, na które nas nie stać. Dzisiaj większość kupujących musi korzystać ze wsparcia finansowego, jakim jest kred mieszkaniowy, dlatego na targach – prócz deweloperów – obecni są już pośrednicy kredytowi, którym również możemy zadać kilka pytań. Dzięki skorzystaniu na miejscu z porady doradcy finansowego z pewnością oszczędzimy czas, ponieważ uzyskamy potrzebne informacje od jednej osoby, nie musimy ich zbierać od różnych banków, by porównać ich oferty kredytowe.

Oferty mieszkań – o co pytać?

  • o możliwość negocjacji ceny mieszkania,
  • o plany dotyczące zagospodarowania części wspólnych inwestycji,
  • o najbliższe otoczenie inwestycji (komunikacja, handel, przedszkola, banki, miejsca zielone),
  • o warunki wstępnej rezerwacji mieszkania,
  • o ewentualne inne/wcześniejsze inwestycje dewelopera,
  • o możliwość obejrzenia nieruchomości,
  • o możliwość indywidualnego spotkania w biurze dewelopera.

Kupno mieszkania przy finansowym wsparciu banku jest decyzją, która będzie miała wpływ na kolejne kilkadziesiąt lat naszego życia, dlatego ważne jest, by podjąć ją po dokładnym określeniu własnych oczekiwań oraz rozważeniu wszelkich za i przeciw. Należy unikać kierowania się reklamą czy promocją, najlepiej również obejrzeć okolicę, w której znajduje się nasze przyszłe mieszkanie. A także dać sobie czas na przemyślenie wybranej oferty – nie musimy decydować się od razu. I najistotniejsze: pamiętajmy, że dla dewelopera to my – jako kupujący – jesteśmy najważniejsi. Rynek pierwotny w Polsce wygląda dziś tak, że podaż jest o wiele większa niż popyt. To stawia kupujących w dobrej pozycji.

About the author / 

admin

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Przykładowe zdjęcia:

projektowanie aranżacja wnętrz
źródło: maniadekorowania.com.pl deska tarasowa

projektowanie wnętrz
źródło: http://www.azuresea.eu

Odwiedź naszą galerię zdjęć sprawdź co teraz jest w modzie i jak powinieneś urządzić swoje mieszkanie,

Nasze artykuły poprowadzą Cię w wyborze nowego mieszkania, oraz jego urządzenia. Na stronach naszych partnerów przeczytasz dodatkowo o:

Jeśli masz jakieś pytanie koniecznie skontaktuj się z naszymi pracownikami. A my postaramy się udzielić odpowiedzi w jak najkrótszym czasie.

Aranżacja mieszkania