swietliki_kopulkowe
Porady budowlane

Świetliki kopułkowe

0 33

ŚWIETLIKI DACHOWE KOPUŁKOWE
Świetliki kopułkowe przeznaczone są do bezpośredniego doświetlania pomieszczeń. Świetliki te produkowane są w różnych kształtach: kwadratowe, prostokątne, okrągłe, sferyczne i piramidalne; i na różnych podstawach: z laminatu poliestrowego, a także z blachy stalowej ocynkowanej lub aluminiowej. Standardowo produkowane jest 19 wymiarów w różnych konfiguracjach: świetliki stałe, świetliki otwierane, świetliki do przewietrzania, wyłazy dachowe.

CECHY ŚWIETLIKÓW KOPUŁKOWYCH

Świetliki dachowe służą doświetleniu pomieszczeń swiatłem naturalnym, co ma ogromne znaczenie dla ludzi, zwierząt i roślin. Obecność światła naturalnego w pomieszczeniach poprawia samopoczucie użytkowników i wydajność pracowników. Szczególnie jest to istotne w okresie jesienno-zimowym. Świetliki umożliwiają doświetlenie pomieszczeń, w których nie można zamontować okien. Świetliki kopółkowe wprowadzają do pomieszczenia blisko czterokrotnie więcej światła niż okna. Zastosowanie świetlików pozwala uzyskać dodatkowe stanowiska pracy lub powierzchnie magazynowe. Duża różnorodność wymiarów umożliwia dopasowanie do każdej konstrukcji dachu. Świetliki można montować praktycznie na każdym etapie budowy. Świetliki produkowane są przy wykorzystaniu najnowszych technologii z materiałów najwyższej jakości.

WYŁAZY DACHOWE
Wyłazy dachowe oprócz doświetlenia umożliwiają wyjście na dach. Na wyłaz dachowy dodatkowo składają się: rama aluminiowa z zawiasami ze stali nierdzewnej, uszczelka oraz sprężyny gazowe. Sprężyny gazowe ułatwiają otwieranie i zamykanie wyłazu. Po otwarciu utrzymują także wyłaz w pozycji „otwartej”. Wyłazy są zamykane na klucz. Wyłazy mogą być montowane na podstawach systemowych oraz na podstawach wykonanych we własnym zakresie. Istnieje możliwość montowania wyłazów zamykanych od zewnątrz.

PRZEWIETRZANIE
Świetliki kopułkowe poza doświetlaniem umożliwiają również przewietrzanie wnętrz. Jako, że gorące powietrze zbiera sie w górnej części pomieszczenia świetlik umożliwia dużo bardziej efektywne przewiatrzanie w porównaniu z oknami. Sterowanie funkcją przewietrzania może się odbywać: ręcznie – za pomocą otwieracza śrubowego z wczepianą korbą, która ma regulowaną długość lub mechanicznie – za pomocą siłownika elektrycznego (230V lub 24V). Siłowniki elektryczne mogą być sterowane przyciskami (z dowolnego miejsca w budynku) lub pilotem zdalnego sterowania. Istnieje możliwość zastosowania centralki pogodowej z czujnikami deszczu oraz wiatru. Centralka może sterować większą liczbą świetlików jednocześnie lub sekcjami.

RODZAJE NAŚWIETLEŃ
Kopuły świetlików mogą być:

PROSTOKĄTNE
KWADRATOWE
OKRĄGŁE
SFERYCZNE

Do produkcji świetlików wykorzystuje się najwyższej jakości akryl (PMMA) lub wysokoudarowy poliwęglan (pc). Grubość akrylu lub poliwęglanu uwzględnia wielkość kopuły, wpływ wiatru oraz obciążenie śniegiem.
IZOLACJA TERMICZNA
Kopuły mogą być wykonane w wersji jedno-, dwu- lub trójwarstwowej w celu zapewnienia adekwatnej izolacji termicznej (Uk) oraz przenikalności światła (c). Jeśli izolacja termiczna okazuje się niewystarczająca, dodatkowo można zastosować wypełnienie z poliwęglanu wielokomorowego.

RODZAJE PODSTAW
W zależności od grubości pokrycia dachowego i konstrukcji dachu stosowane są różne rodzaje podstaw:

podstawa z lamiantu poliestrowo-szklanego – ocieplona
– standardowa wysokość 150 lub 300mm
– prostokątne, kwadratowe i okrągłe;

podstawa z blachy stalowej ocynkowanej lub aluminiowej – przystosowana do ocieplenia
– standardowa wysokość 350 lub 500mm
– prostokątne lub kwadratowe.

About the author / 

admin

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Przykładowe zdjęcia:

projektowanie aranżacja wnętrz
źródło: maniadekorowania.com.pl serwisy-obiadowe24.pl/produkt/gerlach-314-vitality-patelnia-ceramiczna-20-cm-indukcja.html

projektowanie wnętrz
źródło: http://www.azuresea.eu

szybkozłączki wago
Odwiedź naszą galerię zdjęć sprawdź co teraz jest w modzie i jak powinieneś urządzić swoje mieszkanie,

Nasze artykuły poprowadzą Cię w wyborze nowego mieszkania, oraz jego urządzenia. Na stronach naszych partnerów przeczytasz dodatkowo o:

Jeśli masz jakieś pytanie koniecznie skontaktuj się z naszymi pracownikami. A my postaramy się udzielić odpowiedzi w jak najkrótszym czasie.

Aranżacja mieszkania