Ogrzewanie i klimatyzacja

Sprawność kominków a ich przeznaczenie

0 3

Wybór odpowiedniego kominka jest względnie prosty, jeżeli zależy nam tylko i wyłącznie na tym, aby dobrze się prezentował. Względnie prosty, bo ilość dostępnych modeli jest zatrważająca i po prostu jest w czym wybierać. Sprawa dodatkowo się komplikuje, jeśli chcemy, aby kominek służył nam do realnego ogrzewania naszego domu czy też mieszkania.
Na szczęście jakiś czas temu mieszkańcy kraju w którym Allach mówi dobranoc, czyli Francji, opracowali dość prosty podział kominków, w zależności od ich realnej wydajności. Polega on na podaniu orientacyjnego czasu tlenia się żaru w kominku, gdy ten został w pełni załadowany. I tak, kominki dzielimy na te, które są w stanie utrzymać żar przez ponad 10 godzin, te, które utrzymują go do 10 godzin, oraz takie, które tego nie precyzują, czyli w domyśle żar trzymają krótko. Wniosek z tego jest dosyć prosty. Pierwsza kategoria spisze się w ogrzewaniu niewielkich domów czy mieszkań, gdyż w zasadzie będziemy mogli załadować taki kominek przed wyjściem rano do pracy i wrócić do ciepłego domu. Druga kategoria posiada sprawność, która raczej oznacza, że spiszą się co najwyżej jako urządzenia wspierające już istniejący system ogrzewania, taki jak centralne ogrzewanie z kotłem gazowym, czy pompę ciepła. Trzecia – cóż, ma wyglądać. Tyle. Można więc w dość prosty sposób zdecydować, czy model który wpadł nam w oko, będzie zgodny z naszymi oczekiwaniami, gdyż wielu polskich dystrybutorów oznacza kominki w ten właśnie sposób. Wiadomym jest, że jeżeli chcemy efektywnie ogrzać dom czy też mieszkanie za pomocą kominka, musimy dobrze przemyśleć jego konstrukcję, jednak to temat na osobny wpis.

About the author / 

admin

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Przykładowe zdjęcia:

projektowanie aranżacja wnętrz
źródło: maniadekorowania.com.pl kabiny prysznicowe kwadratowe 90x90

projektowanie wnętrz
źródło: http://www.azuresea.eu

Odwiedź naszą galerię zdjęć sprawdź co teraz jest w modzie i jak powinieneś urządzić swoje mieszkanie,

Nasze artykuły poprowadzą Cię w wyborze nowego mieszkania, oraz jego urządzenia. Na stronach naszych partnerów przeczytasz dodatkowo o:

Jeśli masz jakieś pytanie koniecznie skontaktuj się z naszymi pracownikami. A my postaramy się udzielić odpowiedzi w jak najkrótszym czasie.

Aranżacja mieszkania