podlogi_drewniane
Dom i wnętrze

Podłogi drewniane – modne i eleganckie

1 230

Gdy już przebrnęliśmy przez morze papierkowej roboty związanej z kredytem hipotecznym, gdy wreszcie deweloper dał klucze do mieszkania, natykamy się na jeszcze większy problem, mianowicie jak urządzić mieszkanie? Czy skorzystać z pomocy architekta, a może urządzić mieszkanie na własną rękę? Wśród wielu decyzji, jakie musimy podjąć, zanim wprowadzimy się do wymarzonego M, jest wybór podłóg.

Trudna decyzja

Po obejrzeniu stosów katalogów, po przejrzeniu niezliczonych stron internetowych, blogów poradnikowych, ilustrowanych magazynów wnętrzarskich stwierdzamy, że wiemy czego chcemy i wybieramy się do sklepu. W markecie budowlanym okazuje się jednak, że naszych pomysłów nie da się tak łatwo zrealizować – nic nie wygląda tak, jak byśmy chcieli i musimy korygować nasz projekt. Często cały cykl obmyślania wykończenia i aranżacji zaczyna się od początku. W końcu jednak nadchodzi ten moment, gdy wybraliśmy już meble i kolory ścian. Pozostał nam jednak jeden mały, lecz bardzo ważny element – mianowicie podłogi. W tym momencie pojawia się kolej ny dylemat: wybrać podłogi drewniane? A może jednak lepsze będą panele?

Podłoga z drewna

Podłoga  z paneli

Drewno kontra panel

Podłogi drewniane zasługują na większą uwagę, ponieważ są naturalne i wytrzymałe. Poza tym przy urządzaniu mieszkania warto stosować się do sprawdzonej zasady, że jak już się coś robi, to trzeba to robić jak najlepiej. Podłogi z drewnianych desek czy bali są ponadczasowe, stosowane były w budowlach od wielu setek (jeśli nie tysięcy lat), we wszystkich epokach architektonicznych. Podkreślają również charakter wnętrza. Podłogi drewniane w połączeniu z modernistyczną aranżacją przestrzeni mieszkalnej wywierają wrażenie oszczędnej elegancji i szyku Równie dobrze komponują się z klasycznym wnętrzem dając poczucie ciepła i przytulności. Ciekawe efekty można osiągnąć również z wykorzystaniem paneli podłogowych, szczególnie tych z wyższej półki cenowej. Należy jednak zawsze mieć na uwadze fakt, że panel jedynie imituje drewno. Pomimo usilnych starań podłoga panelowa nigdy nie dorówna swojej szlachetniejszej, drewnianej „kuzynce”.

Drewno – natura w domu

Główną zaletą podłóg drewnianych, oprócz ich niepowtarzalnego wyglądu i wysokiej trwałości, jest ich naturalność. Dzięki temu są one przyjazne dla zdrowia. W mieszkaniu śpimy, spożywamy posiłki, nasze dzieci biegają po nim bosymi stopami. Warto zatem,  aby podłogi były jak najbardziej ekologiczne. Kolejną  istotną zaletą podłóg z drewna  jest ich łatwy oraz szybki  montaż. Podłogi drewniane świetnie tłumią hałasy, są hipoalergiczne i zatrzymują ciepło. Panele, w przeciwieństwie do podłogi, łatwiej zbierają brud i trudniej je doczyścić.

About the author / 

admin

1 Comment

  1. Marek Marzec 2, 2015 at 1:06 pm -  Odpowiedz

    Jak powyżej stwierdził autor artykułu: podłogi drewniane zasługują na większą uwagę aniżeli zwykły panel. Jednak nie do końca oznacza to, ze podłoga drewniana jest lepsza od paneli. Otóż w zależności od ceny i materiału z jakiego wykonany został panel, a także od jego klasy zależy to czy nie będzie on lepszy od tańszej podłogi drewnianej, która na pewno będzie bardziej podatna na zarysowania. Pozdrawiam

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Przykładowe zdjęcia:

projektowanie aranżacja wnętrz
źródło: maniadekorowania.com.pl listwy elewacyjne

projektowanie wnętrz
źródło: http://www.azuresea.eu

tanie szafy poznań
Odwiedź naszą galerię zdjęć sprawdź co teraz jest w modzie i jak powinieneś urządzić swoje mieszkanie,

Nasze artykuły poprowadzą Cię w wyborze nowego mieszkania, oraz jego urządzenia. Na stronach naszych partnerów przeczytasz dodatkowo o:

Jeśli masz jakieś pytanie koniecznie skontaktuj się z naszymi pracownikami. A my postaramy się udzielić odpowiedzi w jak najkrótszym czasie.

Aranżacja mieszkania