malowanie elewacji 2
Porady budowlane

Po co malować elewację?

0 26

Jednym z najlepszych sposobów na odnowienie wyglądu naszego domostwa jest malowanie elewacji. Samodzielne czy z pomocą fachowców – ważne jest to, że dobrze pomalowana elewacja to w zasadzie najlepszy sposób na jej odnowienie, bez jej całkowitej przebudowy. Malowanie elewacji polecane jest w przypadku, gdy jest ona zabrudzona w nieodwracalny sposób. Dzięki dobrej farbie, można w przyszłości uniknąć jej zabrudzenia.
Gdy zdecydujemy się na malowanie elewacji, najpierw musimy sprawdzić, czy w ogóle ona się do tego nadaje. Nowe elewacje muszą być całkowicie suche, czyli powinno upłynąć nawet 60 dni od ich położenia. Elewacja, która się sypie albo jest niekompletna – musi zostać wymieniona albo naprawiona. Jeżeli mamy dom bez elewacji, pozostaje nam tylko użyć specjalnych impregnatów. Takich domów się nie maluje.  Jeżeli jednak mamy elewację, która nie odpada, to musimy obliczyć jej powierzchnie, ustalić czy jest gładka czy też może ma zróżnicowaną powierzchnię i zacząć poszukiwać interesującej nas farby do malowania elewacji. Jeżeli mamy nowoczesną elewację na naszym domu, dajmy na to, silikonową – to wtedy sprawa jest prosta i dobieramy do niej również silikonową farbę do malowania elewacji. Starsze elewacje, wapienne czy cementowe, powinny być malowane farbami nieorganicznymi. Istnieją też farby dedykowane do malowania takich elewacji – należy się wtedy na nią zdecydować. Gdy już wiemy że farba do malowania elewacji wchodzi w grę oraz wiemy jaki jej konkretny rodzaj będzie potrzebny, policzmy ile nam jej trzeba. Generalnie, producenci podają wartość powierzchni, którą można pokryć daną farbą. Podają w zasadzie dwie wartości – mniejsza, dla gładkich elewacji i większą, dla bardziej urozmaiconych powierzchni. Do wyniku końcowego dodajemy 5-10% aby uniknąć niespodzianek, gdyż dom powinniśmy pomalować za jednym zamachem, bez poprawek.

About the author / 

admin

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Przykładowe zdjęcia:

projektowanie aranżacja wnętrz
źródło: maniadekorowania.com.pl Stanger ul. Sobieskiego 27/23, Katowice 40 082 tel: 730078777

projektowanie wnętrz
źródło: http://www.azuresea.eu

Odwiedź naszą galerię zdjęć sprawdź co teraz jest w modzie i jak powinieneś urządzić swoje mieszkanie,

Nasze artykuły poprowadzą Cię w wyborze nowego mieszkania, oraz jego urządzenia. Na stronach naszych partnerów przeczytasz dodatkowo o:

Jeśli masz jakieś pytanie koniecznie skontaktuj się z naszymi pracownikami. A my postaramy się udzielić odpowiedzi w jak najkrótszym czasie.

Aranżacja mieszkania