parapety-wewnetrzne-05
Dom i wnętrze

Parapety drewniane i kamienne

0 225

Wszyscy chcieliby mieć w własnym mieszkaniu zgrabne oraz porządne wykończenia okien. Parapety (z ang. windowsills) to pewna część dekoracyjna naszych okien}. Tymczasem parapety coraz to częściej znajdują inne zastosowanie, np.jako miejsce na inne dekoracje lub rzeczy ozdobne. Na parapecie stawiamy zwykle kwiaty w doniczkach lub dekoracyjne wazoniki. Szczególną rolę ma w podobny sposób model parapetu. Architekci budowlani twierdzą, iż parapety są zakończeniem okna oraz fragmentem zabezpieczającym mury domu. Co do tego wcale się nie mylą. Dlatego też materiał z którego został stworzony parapet ma ogromne znaczenie. Stosowny parapet ma być solidny, trwały oraz efektowny.

1. Parapety wykonane z drewna.
Doskonałe dopełnienie domów, jakie zostały stworzone z drewnianych bali oraz wykończone drewnianą oblicówką. W połączeniu z oknem a także ścianą tworzą przejrzystą oraz dopasowaną przestrzeń. Ten rodzaj parapetu ma nie przyciągać uwagi mieszkańców. Ma zwracać głębię ściany, a w połączeniu z oknem subtelnie ją akcentować. Drewniane parapety dobrze wyglądają również z naturalnymi materiałami, takimi jak cegły lub drobne kamyczki. Nieraz spotkać można ten rodzaj parapetów w połączeniu z otynkowaną ścianą, której dopisuje nie tylko ciepła lecz dodatkowo temperamentu. Drewniane parapety są niekiedy też uzupełnieniem drewnianego okna oraz pozostałych drewnianych elementów, np. podbitek, odłamków wykończeniowych ścian. Wykorzystując parapety wykonane z drewna trzeba uważać na cechy tego materiału. Mocno reaguje ono albowiem na zmiany temperatury i wilgotności, co skutkuje pękaniem i przebarwieniami drewna.
parapety-drewniane-lazy
2. Parapet wykonany z kamienia.
Wyjście godne każdego stylowego budynku. Wspaniałe wykończenie okna zrobione z sztucznych lub naturalnych kamieni. Szlifowane parapety wykonane z kamienia są ukazaniem prestiżu i wytworności. Ładnie wyglądają w domach prostych inspirowanych architekturą dworków. Przyzwoicie wyglądają w aranżacji z kamiennymi postumentami albo wykonanymi z kamieni wykończeniami ścian. Naturalne kamienie, które najczęściej stosowane są do produkowania parapetów z kamienia to: granit, bazalt, sjenit, łupek czy też piaskowiec. Parapety nie powinny być robione z marmuru, gdyż budowa tego kamienia jest chropowata. Kamienne parapety są najtrwalsze i najbardziej odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Jest dużo barw,faktur i odcieni parapetów kamiennych.
015748333
Powyżej opisaliśmy wyłącznie dwa z wielu modeli. Firmy zajmujące się produkcjom windowsills wyprzedzają się we wzornictwie i w technikach wykonania tych elementów dekoracyjnych i wykończeniowych. Szukając po internecie informacji o parapetach znaleźć można wiele różnych ofert, aczkolwiek warto nieraz poszukać czegoś, co faktycznie do perfekcji będzie wyglądało z naszymi oknami.

About the author / 

admin

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Parapety – Postforming

Lamintex to firma która od kilku lat zajmuje się profesjonalną produkcją parapetów oraz blatów. Zapewniają oni w pełni automatyczną produkcję, oraz najwyższej jakości wykonanie produktu w przystępnej cenie. Wykorzystujemy laminaty znanych i cenionych światowych producentów. Dzięki nowoczesnym technologiom jesteśmy w stanie wykonać dowolną liczbę modeli parapetów Postforming.

Postforming - lamintex to gwarancja najnowszych rozwiązań z dziedziny parapetów oraz blatów, jeśli jeszcze się nie przekonałeś, zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź też formularz kontaktowy. Nasi pracownicy postarają się odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Contact

LAMINTEX Sp. z o.o.
ul.Węgierska 78
33-300 Nowy Sącz
Poland

phone: +48 18 442 90 64
ext. 330, 304, 302
phone: +48 18 442 90 46
fax: +48 18 442 94 64
e-mail: info@lamintex.pl

Sales Department
phone: +48 18 442 90 64, ext. 330
mobile: +48 691 899 610
e-mail: sales@lamintex.pl

Purchase Department
phone: +48 18 442 90 46
mobile: +48 601 551 561
e-mail: supply@lamintex.pl

Marketing Department
phone: +48 18 442 90 46, ext. 302
e-mail: marketing@lamintex.pl

Przykładowe zdjęcia:

projektowanie aranżacja wnętrz
źródło: maniadekorowania.com.pl sklep internetowy z gadżetami erotycznymi

projektowanie wnętrz
źródło: http://www.azuresea.eu

polecam wiertarki słupowe www.pax-maszyny.pl/erlo.php
Odwiedź naszą galerię zdjęć sprawdź co teraz jest w modzie i jak powinieneś urządzić swoje mieszkanie,

Nasze artykuły poprowadzą Cię w wyborze nowego mieszkania, oraz jego urządzenia. Na stronach naszych partnerów przeczytasz dodatkowo o:

Jeśli masz jakieś pytanie koniecznie skontaktuj się z naszymi pracownikami. A my postaramy się udzielić odpowiedzi w jak najkrótszym czasie.

Aranżacja mieszkania