winylowe
Dom i wnętrze, Porady budowlane

Panele podłogowe – dzisiejsze rozwiązania

0 405

Drewno, płytki ceramiczne, wykładziny, dywany. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Jednak podłogi nie zmieniamy zbyt często, warto zatem by była dobrze dobrana do naszych potrzeb i możliwości.  Jak zatem przedstawiają się pokrótce właściwości tychże rozwiązań?
Dywan bądź podobna mu wykładzina to rozwiązanie idealne do sypialni. Jest to po prostu najbardziej komfortowa dostępna opcja. Tutaj należy od razu zaznaczyć, iż należy o niej zapomnieć jeżeli zdecydujemy się na ogrzewanie podłogowe. W takim wypadku, dywan będzie służył jako pas startowy dla wszelkiej maści drobnoustrojów, które będą sobie latały na ciepłym powietrzu wydobywającym się z podłogi.

Płytki ceramiczne spiszą się dobrze w zasadzie tylko w przedpokoju, łazience czy kuchni. Owszem, jest to bardzo estetyczne rozwiązanie, jednak należy pamiętać, że przesadne wykorzystanie tegoż materiału będzie owocowało po prostu przeolbrzymim kiczem.  Do tego powinniśmy mieć na uwadze, że płytki dobrej jakości nie należą do najtańszych.
Panele podłogowe dzielimy na trzy kategorie. Najpopularniejszą są znane wszystkim panele drewniane. Nie ma zbytnio sensu ich opisywać – drewno jakie jest, każdy widzi. Należy tylko nadmienić, iż potrafią one znacząco różnić się od siebie jakością, nawet gdy rozpatrujemy różne partie tego samego modelu. Drugim typem, są  panele drewnopodobne, wykonane z HDF wzbogaconego okleiną. W zasadzie są nie do odróżnienia od tych pierwszych, są jednak tańsze i nieco mniej wytrzymałe.  Trzecią wersją paneli, są panele winylowe. Jest to w zasadzie nieco zmodyfikowana wykładzina z linoleum. Co za tym idzie, rozwiązanie takie może się spisać również w kuchni. Nie jest ono jednak tanie, więc trzeba dobrze przemyśleć jego zakup.

poduogadrefniana

About the author / 

admin

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Przykładowe zdjęcia:

projektowanie aranżacja wnętrz
źródło: maniadekorowania.com.pl kabina prysznicowa szklana 90x90

projektowanie wnętrz
źródło: http://www.azuresea.eu

Odwiedź naszą galerię zdjęć sprawdź co teraz jest w modzie i jak powinieneś urządzić swoje mieszkanie,

Nasze artykuły poprowadzą Cię w wyborze nowego mieszkania, oraz jego urządzenia. Na stronach naszych partnerów przeczytasz dodatkowo o:

Jeśli masz jakieś pytanie koniecznie skontaktuj się z naszymi pracownikami. A my postaramy się udzielić odpowiedzi w jak najkrótszym czasie.

Aranżacja mieszkania