panel
Porady budowlane

Panele fotowoltaincze – na co uważać

0 9

Panele fotowoltaiczne coraz to odważniej wkraczają do naszego kraju. Od dłuższego czasu możemy zaobserwować ich tryumfalny pochód na dachy naszych domostw. Wdrapują się na nie dość często, acz trzeba przyznać, że z różnym skutkiem. Niejednokrotnie da się usłyszeć, że nie spełniają oczekiwań. Ale dlaczego tak się dzieje? Są przereklamowane? Źle zainstalowane?

W zasadzie to… Tak i tak. W związku z dotacjami, które ostatnio można uzyskać na kolektory właśnie, firmy po prostu przechodzą same siebie, abyśmy kupili ich właśnie produkt. Efekt? Obiecuje nam się częstokroć gruszki na wierzbie, a prawda jest taka, że przeciętna, dostępna na polskim rynku instalacja fotowoltaiczna może, co najwyżej służyć nam za wsparcie domowych systemów ogrzewania, czy to centralnego czy wody użytkowej. Drugą sprawą, która niekorzystnie wpływa na opinię, jaką coraz częściej „cieszą” się instalacje fotowoltaiczne, jest niechlujność ich montażu. Ot, mnogość zleceń i spowodowany nią pośpiech, wpływają katastroficznie źle, na jakość wykonania całej instalacji. Efekt? Znacząco zmniejszona wydajność całej fotowoltaiki, słabe wsparcie C.O. bądź wody użytkowej i w efekcie bardzo spowolnione tempo zwrotu inwestycji. Ba, poziom fuszerki czasami jest tak wielki, że inwestycja po prostu się nie zwróci. Ostatnim, a zarazem najbardziej spektakularnym problemem nękającym instalacje fotowoltaiczne są wady charakteru ich właścicieli. Mowa tutaj o pozbawionym rozsądnych podstaw uporze oraz o pysze. Obie te cechy często są podbudowane swojską krótkowzrocznością. Czym się to objawia? Ano, gdy przejedziemy się po Polsce, mając orientację w terenie, bądź też kompas w dłoni, z pewnością zauważymy, że niektóre panele słoneczne, miast być ustawione w optymalnym kierunku, są ustawione w kierunku… Sąsiadów. Tak, byle się pokazać. I co z tego, że nie działa. Na to nie ma rady. Do tego dochodzą jeszcze takie kwiatki jak panele zasłonięte przez sąsiadujące budynki bądź też drzewostan… Cóż. Wystarczy, że będą państwo wystrzegali się tych scenariuszy, które opisaliśmy powyżej, a z pewnością będziecie zadowoleni z instalacji fotowoltaicznej.

panele

About the author / 

admin

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Przykładowe zdjęcia:

projektowanie aranżacja wnętrz
źródło: maniadekorowania.com.pl

projektowanie wnętrz
źródło: http://www.azuresea.eu

Odwiedź naszą galerię zdjęć sprawdź co teraz jest w modzie i jak powinieneś urządzić swoje mieszkanie,

Nasze artykuły poprowadzą Cię w wyborze nowego mieszkania, oraz jego urządzenia. Na stronach naszych partnerów przeczytasz dodatkowo o:

Jeśli masz jakieś pytanie koniecznie skontaktuj się z naszymi pracownikami. A my postaramy się udzielić odpowiedzi w jak najkrótszym czasie.

Aranżacja mieszkania