lodówki
Sprzęt AGD

Oszczędne lodówki

0 5

Kupując jakiekolwiek urządzenie elektryczne do domu, zawsze warto zainteresować się jego zapotrzebowaniem na prąd. Producenci pralek, telewizorów czy lodówek konkurują ze sobą na tej płaszczyźnie bardzo poważnie, dzięki czemu my możemy zaoszczędzić na rachunkach za energię elektryczną nawet kilkadziesiąt złotych rocznie!

Znalezienie taniej w eksploatacji lodówki nie jest żadnym problemem. Wybór jest spory, a ułatwieniem, podobniej jak w przypadku innych urządzeń AGD, są klasy energetyczne. Każda urządzenie jest poddane takim samym badaniom poboru prądu, zgodnym z przepisami Unii Europejskiej. Klientowi wystarczy rzut oka na specyfikację techniczną lodówki, by znaleźć urządzenie zgodne z oczekiwaniami.

Oszczędna lodówka powinna się cechować klasą energetyczną minimum A. Coraz więcej producentów jako standard przewiduje klasę A+. Najlepsze lodówki, wykorzystujące nowoczesne rozwiązania techniczne, mają przydzielone oznaczenie A++. Zakup takiego urządzenia będzie sporo droższy od podstawowych modeli, ale podczas eksploatacji inwestycja powinna zwrócić się z nawiązką.

Różnice w kosztach eksploatacji między lodówką z klasą energetyczną A++, w porównaniu do starszych urządzeń, goszczących jeszcze w większości polskich domów i mieszkań, to nawet kilkukrotnie mniejsze zapotrzebowanie na energię elektryczną! Lodówka pracuje całą dobę, więc oszczędności mogą być bardzo duże.

Wybór lodówki należy w pewnym stopniu uzależnić od klasy klimatycznej. Teoretycznie w sklepach znajdziemy urządzenia przystosowane na nasz rynek, ale kupując lodówkę z wyprzedaży, powystawową, pogwarancyjną itp. (w sieci znajdziemy wiele sklepów oferujący taki towar po bardzo niskich cenach), koniecznie powinniśmy sprawdzić do jakich warunków urządzenie jest przygotowane. Chodzi tutaj o zastosowaną izolację i efektywność wykorzystywania energii. Dla nas odpowiednia będzie klasa klimatyczna SN (klimat subnormalny) lub N (normalny).

Codzienna wygoda użytkowania lodówki jest uzależniona również od poziomu hałasu wytwarzanego przez pracujący agregat. Zasada jest tutaj prosta – im mniej decybeli, tym lepiej. Warto wybrać lodówkę z poziomem hałasu poniżej 50 dB. Najlepsze lodówki potrafią wydajnie pracować wytwarzając mniej niż 40 dB.

About the author / 

admin

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Przykładowe zdjęcia:

projektowanie aranżacja wnętrz
źródło: maniadekorowania.com.pl

projektowanie wnętrz
źródło: http://www.azuresea.eu

Odwiedź naszą galerię zdjęć sprawdź co teraz jest w modzie i jak powinieneś urządzić swoje mieszkanie,

Nasze artykuły poprowadzą Cię w wyborze nowego mieszkania, oraz jego urządzenia. Na stronach naszych partnerów przeczytasz dodatkowo o:

Jeśli masz jakieś pytanie koniecznie skontaktuj się z naszymi pracownikami. A my postaramy się udzielić odpowiedzi w jak najkrótszym czasie.

Aranżacja mieszkania