Dom i wnętrze

Oświetlenie salonu

0 1

Zastanawiając się nad rodzajem oświetlenia, które wybierzemy do salonu, musimy pamiętać ze salon jest strefa wypoczynku i rodzaje światła powinny być dostosowane do czynności, które tam wykonujemy.

Planując oświetlenie stolonu nie możemy zapomnieć o ogólnym oświetleniu, które będzie używane, na co dzień. Ostatnio bardzo modne i stosowane w salonach są duże wiszące lampy umieszczane nad stolikiem kawowym. Dodają one uniwersalny charakter i zapewnia oryginalne wykończenie wnętrza. Rodzaj, kolor i kształt zależą od indywidualnych preferencji i każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Wybór oświetlania dodatkowego takiego jak kinkiety czy listwy świetlne jest również bardzo dobrym pomysłem. Oświetlenie tego typu nie koniecznie musi mieć mocne natężenie, należy postawić tutaj szczególnie na stworzeniu przytulnego i może nawet odrobine intymnego klimatu. W czasie wolnym często pokój dzienny wykorzystywany jest, jako przestrzeń rozrywki dla domowników jak i gości. Urządzając salon powinniśmy pamiętać o duże lampie stojącej, która będzie dawała jasne światło i zapewni dobra widoczność podczas rozgrywek planszowych. Ważnym atutem tego typu lamp jest łatwa możliwość ich przesuwania, i skierowania promieni światła na interesujących nas w danym momencie obiekt.

Sposób oświetlenia salony jest ważnym elementem pełni, bowiem dwie podstawowe funkcje dekoracyjną i praktyczną.   Dobór oświetlenia do pokoju dziennego powinien w dużym stopniu uzależniony być od jego wystroju jak również od powierzchni. Warto również pomyśleć nad zakupem lamp, w których mamy możliwość regulacji natężenia światła i dopasowania jego natężenia od nastroju oraz potrzeby. Bowiem inne światło jest nam potrzebne, gdy czytam książkę a inne, gdy odpoczywamy na sofie z pilotem w ręce.

About the author / 

admin

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Przykładowe zdjęcia:

projektowanie aranżacja wnętrz
źródło: maniadekorowania.com.pl

projektowanie wnętrz
źródło: http://www.azuresea.eu

Odwiedź naszą galerię zdjęć sprawdź co teraz jest w modzie i jak powinieneś urządzić swoje mieszkanie,

Nasze artykuły poprowadzą Cię w wyborze nowego mieszkania, oraz jego urządzenia. Na stronach naszych partnerów przeczytasz dodatkowo o:

Jeśli masz jakieś pytanie koniecznie skontaktuj się z naszymi pracownikami. A my postaramy się udzielić odpowiedzi w jak najkrótszym czasie.

Aranżacja mieszkania