okna_skandynawskie
Okna

Okna skandynawskie a pozostałe okna

0 54

Zastanawiając się, jakie okna powinniśmy wybrać do nowego domu czy też mieszkania warto zapoznać ze wszystkimi wadami jak również zaletami zarówno okien tradycyjnych ja również okien skandynawskich. Bowiem te dwa rodzaje okien znacznie się różnią.

 Pierwszą i zarazem najbardziej widoczną różnica, która można zauważyć jest zdecydowane większa szczelność okien skandynawskich w porównaniu z tradycyjnymi oknami. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnego pomysłu, jakim niewątpliwe jest otwieranie się oknie na zewnątrz budynku.  Nowość ta nie została wprowadzona jedynie, aby zbudzić zainteresowane jej główna zaleta jest znaczna poprawa szczelności okien. Ponieważ nawet silne podmuchy wiatru nie są w stanie sprawić, aby skrzydło okna było odpychane od ramy okna tak jak ma to miejsce w przypadku okien tradycyjnych. W przypadku okien skandynawskich im silniejsze podmuchu wiatru występują tym silniej skrzydło dociskane jest do ramy okna i nie ma możliwości, aby powstała nawet najmniejsza szczelina, przez która mogłoby do pomieszczenia dostać się chłodne powietrze z zewnątrz. Istotną różnica jest również fakt, iż okna skandynawskie otwierane są w zupełnie inny sposób niżeli te tradycyjne, co w znaczący sposób wyróżnia je na tle klasycznych okien.

okna_szwedzkie

Porównując zalety oraz wady okien tradycyjnych i skandynawskich można zauważyć, że lepszym rozwianiem jest zakup okien skandynawskich, które w tym zestawieniu zyskują zdecydowana przewagę nad tradycyjnymi oknami.

About the author / 

admin

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Przykładowe zdjęcia:

projektowanie aranżacja wnętrz
źródło: maniadekorowania.com.pl kabina przyścienna prostokątna

projektowanie wnętrz
źródło: http://www.azuresea.eu

Odwiedź naszą galerię zdjęć sprawdź co teraz jest w modzie i jak powinieneś urządzić swoje mieszkanie,

Nasze artykuły poprowadzą Cię w wyborze nowego mieszkania, oraz jego urządzenia. Na stronach naszych partnerów przeczytasz dodatkowo o:

Jeśli masz jakieś pytanie koniecznie skontaktuj się z naszymi pracownikami. A my postaramy się udzielić odpowiedzi w jak najkrótszym czasie.

Aranżacja mieszkania