uindousy
Dom i wnętrze, Porady budowlane

Okna pcv czy drewniane?

0 2

Wybór pomiędzy oknami PCV a drewnianymi to odwieczny dylemat wielu inwestorów oraz osób budujących domy. Oba rodzaje produkowanych obecnie okien są trwałe, estetyczne, funkcjonalne, i mało wymagające jeżeli chodzi o ich konserwację. Warto przed dokonaniem zakupu rozważyć zalety obu systemów.

Okna PCV, a raczej ich profile są produkowane z tworzywa sztucznego. Ich właściwości i jakość uzależnione są od dbałości podczas ich produkcji. Jeżeli podczas wytwarzania nie popełniono żadnych pomyłek wszystkie okna PCV będą miały jednakowe profile. Dużą zaletą jest możliwość łatwego wymienienia uszkodzonej szyby w profilu. Okna PCV są również bardzo proste w konserwacji, która w zasadzie ogranicza się jedynie do utrzymywania ich w czystości. W porównaniu z oknami drewnianymi okna PCV są ok 10%-15% tańsze. Wadą tworzyw sztucznych jest stosunkowo wysoki poziom rozszerzalności cieplnej. Ich niewłaściwy montaż może spowodować odkształcenie profili co w efekcie może prowadzić do utrudnień w otwieraniu i zamykaniu okien. Okna PCV wystawione na ciągłe działanie promieni słonecznych mogą się również odbarwić.

Podstawową zaletą okien drewnianych jest ot że wykonane są one z materiałów naturalnych. Drewniane profile są stosunkowo łatwe do naprawy. Problemem nie jest również dostosowanie ich pod względem koloru do ścian budynku. Drewniane profile można przemalować na dowolny kolor. Jedną z wad okien drewnianych jest konieczność częstej ich konserwacji. Powłoka malarska narażona na negatywne działanie słońca, deszczu i innych warunków atmosferycznych powinna być odnawiana co kilka lat (zwykle okres ten wynosi od 3 do 5 lat). Okna drewniane są również mniej odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Jak widać oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. W dużym stopniu jakość wykonania okien zależy jednak od ich producenta. Na rynku funkcjonuje wiele firm produkujących i sprzedajnych zarówno okna PCV jak również okna drewniane. Warto więc pred dokonaniem zakupu zapoznać się z różnymi ofertami.

About the author / 

admin

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Przykładowe zdjęcia:

projektowanie aranżacja wnętrz
źródło: maniadekorowania.com.pl http://www.tubalecznej.pl/blogi/czytaj/319/Moskitiery-skuteczna-walka-z-owadami

projektowanie wnętrz
źródło: http://www.azuresea.eu

Odwiedź naszą galerię zdjęć sprawdź co teraz jest w modzie i jak powinieneś urządzić swoje mieszkanie,

Nasze artykuły poprowadzą Cię w wyborze nowego mieszkania, oraz jego urządzenia. Na stronach naszych partnerów przeczytasz dodatkowo o:

Jeśli masz jakieś pytanie koniecznie skontaktuj się z naszymi pracownikami. A my postaramy się udzielić odpowiedzi w jak najkrótszym czasie.

Aranżacja mieszkania