Porady budowlane

Okna dachowe – zalety i wady

0 9

Pokój na poddaszu wydaje się ciekawą opcją. Szczególnie gdy powiększyła nam się rodzina, dzieci dorastają i domagają się własnych pomieszczeń  i tak tym podobne. Pomieszczenie tego typu,  wymaga bez wątpienia dobrego okna. Istnieje wielu godnych polecenia producentów i czasami warto zmienić dotychczasowe nawyki.   Nie ma sensu wybierać tego samego producenta, tylko dlatego że jego okna są produkowane w tej samej rozmiarówce. Jeżeli nie mają odpowiednich parametrów – powinno się przestać brać je pod uwagę. Nie ważne jakiego rozmiaru będą – ich wymiana będzie się nieodzownie wiązała z uszkodzeniem istniejącej izolacji termicznej na odcinku dach-okno.  Co za tym idzie, będzie trzeba ten odcinek adekwatnie i skrupulatnie dosztukować. Bez tego, nasz budynek będzie miał ogromne straty energetyczne zimą, bez względu na jakość zakupionego okna. Latem natomiast, istotnym jest zwrócenie uwagi na parametry wentylacyjne naszego okna.

okno_dachowe okno dachowe

Pokoje na poddaszach mają tendencję do zmieniania się w piekarniki które w skrajnych wypadkach mogą być niemal tak niebezpieczne, jak zamknięty samochód podczas upału. Ważnym zatem jest, aby okno samo z siebie dobrze wymienia powietrze oraz rzecz jasna to, jak jest otwierane. Bo bardzo prawdopodobne że latem, podczas największych upałów będzie ono cały czas uchylone i schowane za żaluzją bądź też nawet roletą. Okno na poddasze nie koniecznie musi kosztować krocie i być niewygodnie w użyciu. Ze względu na sporą konkurencję na rynku, dostępne są względnie ekonomiczne rozwiązania, nawet te posiadające możliwość sterowania przy użyciu układów elektronicznych (które nie wymagają inteligentnego domu).  Dobre okno dachowe to wydatek który nie jest w zasadzie duży – głównie ze względu na to, że może ono służyć nam kilka dekad.

About the author / 

admin

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Przykładowe zdjęcia:

projektowanie aranżacja wnętrz
źródło: maniadekorowania.com.pl sznurek sizalowy damar

projektowanie wnętrz
źródło: http://www.azuresea.eu

Odwiedź naszą galerię zdjęć sprawdź co teraz jest w modzie i jak powinieneś urządzić swoje mieszkanie,

Nasze artykuły poprowadzą Cię w wyborze nowego mieszkania, oraz jego urządzenia. Na stronach naszych partnerów przeczytasz dodatkowo o:

Jeśli masz jakieś pytanie koniecznie skontaktuj się z naszymi pracownikami. A my postaramy się udzielić odpowiedzi w jak najkrótszym czasie.

Aranżacja mieszkania