ko ko ko ko okap spoko
Kuchnia i wyposażenie

Okap

0 16

Kuchnia to miejsce, które się kocha albo nienawidzi. Jedni twierdzą że to miejsce dla kobiet, inni że tylko facet potrafi dobrze wykorzystać kuchnię do celów kulinarnych. Kto by jednak tam nie przebywał, prawie na pewno będą tworzyły się tam nie zawsze przyjemne, a prawie zawsze uciążliwe zapaszki. Do tego tłuszcze, które osadzają się na wszystkich powierzchniach. Co tu dużo gadać – potrzebny jest po prostu okap.
Zazwyczaj słysząc to słowo, wyobrażamy sobie urządzenie o charakterystycznym kształcie, montowane przy ścianie, nad kuchenką. I w zasadzie nie jest to mylne wyobrażenie, chociaż trzeba przyznać ze opcji jest nieco więcej. Od prostej wariacji, czyli opcji narożnej, po wolno wiszące czy chowane w szafkach. Drugim wyobrażeniem na temat okapu, które jest powszechne, jest założenie że musi on być podłączony do systemu wentylacji. Nic bardziej mylnego – obecnie powszechnie dostępne są modele o zamkniętym obiegu powietrza, które filtrują je przez węglowe filtry, podobne do tych z masek przeciwgazowych. Jest to wydajne i bezpieczne rozwiązanie – świetnie nadające się do warunków domowych. Owszem, tradycyjny okap potrafi być znacznie silniejszy, nie ma jednak w normalnym domu potrzeby by posiadał taką moc. Nawet w święta nie gotujemy tyle i tak intensywnie, by w pełni wykorzystać moc tradycyjnego okapu. A okap taki, pracując „na cały regulator” potrafi być bardzo głośny. Należy też pamiętać, że przewód wentylacyjny zwykłego okapu powoduje podciśnienie i może zasysać powietrze z zewnątrz, co w najlepszym wypadku kończy się „ubogaceniem” powietrza w grzyby i roztocza, a w najgorszym wypadku, może prowadzić do nagromadzenia się czadu i śmierci domowników! Należy zatem bardzo dobrze zaprojektować system wywietrzników w naszym domu, a jeśli to możliwe, zdecydować się na okap z filtrami, które co prawda należy wymieniać, jednak jest to mniej uciążliwe niż czyszczeni przewodów wentylacyjnych.

About the author / 

admin

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Przykładowe zdjęcia:

projektowanie aranżacja wnętrz
źródło: maniadekorowania.com.pl superstolarz.pl/blog/opakowanie-integralny-skladnik-sukcesu-firmy

projektowanie wnętrz
źródło: http://www.azuresea.eu

Odwiedź naszą galerię zdjęć sprawdź co teraz jest w modzie i jak powinieneś urządzić swoje mieszkanie,

Nasze artykuły poprowadzą Cię w wyborze nowego mieszkania, oraz jego urządzenia. Na stronach naszych partnerów przeczytasz dodatkowo o:

Jeśli masz jakieś pytanie koniecznie skontaktuj się z naszymi pracownikami. A my postaramy się udzielić odpowiedzi w jak najkrótszym czasie.

Aranżacja mieszkania