ogrzewanie domu
Ogrzewanie i klimatyzacja

Ogrzewanie domu – rozwiązania pośrednie

0 26

Ogrzewanie domu to kwestia absolutnie kluczowa. Zaniedbanie jej, skończy się uszkodzeniem domu szybciej, niż myślimy. Jest to zmora wielu przedłużających się budów – czasami po prostu dom jest niszczony przez warunki atmosferyczne, nim może być oddany do użytku. Niemniej jednak, zakładamy że nam uda się wybudować dom w rozsądnym czasie  – jakie ogrzewanie powinniśmy wybrać? Rozwiązań jak nie trudno się domyślić, jest co najmniej kilka, a do tego dochodzą swego rodzaju warianty „hybrydowe”.
Idealnym przykładem takiej hybrydy może być miejscowe ogrzewanie podłogowe, połączone z na ten przykład – grzejnikami konwekcyjnymi.  Nie jest wszak konieczne, aby cały dom był jednocześnie ogrzewany przez grzejniki podłogowe – ba, w niektórych wypadkach byłoby to po prostu niekorzystne! Przykładem może być tutaj przedpokój, do którego wchodzimy w butach. Ogrzewanie domu metodą podłogową w takiej sytuacji powodowałoby unoszenie się kurzu z brudu, który pochodzi z butów (poprzez konwekcję) i co za tym idzie, oddychalibyśmy niejako błotem.  Podobnie sprawa ma się w wypadku dywanów – nie można ich łączyć z ogrzewaniem podłogowym. Nie stoi nic na przeszkodzę, abyśmy takie ogrzewanie umieścili w łazience (gdzie spisze się rewelacyjnie) oraz w dajmy na to – kuchni.  Resztę pomieszczeń będziemy ogrzewali przy użyciu bardziej tradycyjnych urządzeń do ogrzewania domu, czyli na przykład przy użyciu wspomnianych wcześniej grzejników konwekcyjnych. Dzięki temu będziemy mogli wprowadzić nieco ciepłego powietrza do przedpokoju, a w salonie będzie mógł znajdować się jakiś ciekawy dywan albo nowoczesna wykładzina. Co bardziej finezyjni właściciele domów, mogą nawet pokusić się o bardziej efemeryczne hybrydy służące ogrzewaniu domu – jak inwestycja w dwa systemy, nadmuchowy i podłogowy, które będą używane w zależności od tego, ile czasu w danym okresie spędzamy w domu.

About the author / 

admin

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Przykładowe zdjęcia:

projektowanie aranżacja wnętrz
źródło: maniadekorowania.com.pl brodzik kabina

projektowanie wnętrz
źródło: http://www.azuresea.eu

nowe mieszkania arche
Odwiedź naszą galerię zdjęć sprawdź co teraz jest w modzie i jak powinieneś urządzić swoje mieszkanie,
http://www.technogrom.pl

Nasze artykuły poprowadzą Cię w wyborze nowego mieszkania, oraz jego urządzenia. Na stronach naszych partnerów przeczytasz dodatkowo o:

Jeśli masz jakieś pytanie koniecznie skontaktuj się z naszymi pracownikami. A my postaramy się udzielić odpowiedzi w jak najkrótszym czasie.

Aranżacja mieszkania