Ogrody świata
Ogród

Ogrody Świata

1 57

Jedną z licznych atrakcji Berlina są Ogrody Świata – rozległy park, który otwarto 25 lat temu i w którym odtworzono ogrody z najróżniejszych, często egzotycznych, części świata. W każdym z ogrodów rośnie charakterystyczna dla regionu roślinność, w każdym z nich można też podpatrzeć inną ogrodową architekturę.

Bujnie zielony ogród w stylu japońskim, noszący nazwę Ogrodu Zmieszanych Wód to, wbrew temu co mogłaby sugerować nazwa, oaza spokoju. Cicho szemrzący strumyk, intrygujące kompozycje skalne, nadzwyczaj wygodna dla spacerowiczów ścieżka z otoczaków oraz charakterystyczna drewniana brama wejściowa i niewielka herbaciarnia – wszystko to sprzyja kontemplacji.

Wzory geometryczne, wąskie baseny, róże, drzewa owocowe, cytrusy i palmy, a także skromne fontanny charakteryzują Ogród Orientalny, przepyszny, kolorowy i wonny, zaprojektowany zgodnie z ideą ogrodu jako ukrytego raju.

Ogród Odzyskanego Księżyca jest ogrodem w stylu chińskim (i to ponoć największym w Europie). Jego centralnym elementem jest rozległy staw, wokół którego stoją czerwone pawilony o charakterystycznych dachach (w jednym z nich można napić się prawdziwej chińskiej herbaty), skalne rzeźby, bambusowe zagajniki oraz… pomnik Konfucjusza.

Ogród Włoski swoją kompozycją nawiązuje do renesansowych Ogrodów Boboli we Florencji. Podzielony jest na ogród ozdobny, geometryczny, zdobiony rzeźbami oraz tak zwany ogród rzeczy prostych, w którym rosną warzywa i zioła kuchenne.

Ogród Koreański – dar miasta Seul – jest niewielki i kamienisty. Strzegą go intrygujące drewniane totemy.

Balijski Ogród Trzech Harmonii, pełen tropikalnych roślin, jako jedyny ukryty jest pod szkłem. Jest tam parno i duszno, ale fascynująco – pełno tam niesamowitych storczyków, paproci i budowli z egzotycznego drewna.

Autor
Lidia Miler

About the author / 

admin

1 Comment

  1. Judyta Marzec 2, 2015 at 1:02 pm -  Odpowiedz

    Byłam w tym przepięknym miejscu. Niektórzy mogą gadać że to szwaby itp. ale niech ktoś pokarze mi tak czysty ogród publiczny w Polsce. ;P Naprawdę warto tam wybrać się i zobaczyć najróżniejsze kompozycje ogrodowe z całego świata. Dzięki wielki za różne inne przykłady tego typu miejsc. Może niedługo wybiorę się w któreś z powyższych miejsc i mam nadzieję, że będą tak samo atrakcyjne jak ten w Berlinie.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Przykładowe zdjęcia:

projektowanie aranżacja wnętrz
źródło: maniadekorowania.com.pl kontobankoweonline.com.pl

projektowanie wnętrz
źródło: http://www.azuresea.eu

kamień dekoracyjny do ogrodu
Odwiedź naszą galerię zdjęć sprawdź co teraz jest w modzie i jak powinieneś urządzić swoje mieszkanie,

Nasze artykuły poprowadzą Cię w wyborze nowego mieszkania, oraz jego urządzenia. Na stronach naszych partnerów przeczytasz dodatkowo o:

Jeśli masz jakieś pytanie koniecznie skontaktuj się z naszymi pracownikami. A my postaramy się udzielić odpowiedzi w jak najkrótszym czasie.

Aranżacja mieszkania