mozaika
Łazienka i wyposażenie

Mozaika w łazience

0 9

Sposobów oraz materiałów do wystroju łazienki jest wiele, od najzwyklejszych płytek łazienkowych do niewątpliwie jednego z ładniejszych motywów, czyli mozaiki. Mozaika składa się z bardzo wielu drobnych kostek, które mogą się od siebie różnić kolorem bądź mogą być jednolite. Mozaika może być produkowana nie tylko z ceramiki (tak jak zwykłe płytki), ale również z takich materiałów jak metal, szkło, kamień i inne. Mozaiką można pokryć wiele elementów o kształtach, na których niemożliwe byłoby położenie płytek o tradycyjnych wymiarach.

Do powierzchni o takich kształtach zaliczyć można łuki bądź kolumny. W polskich łazienkach coraz częściej spotykane są dekorację wnętrz z wykorzystaniem mozaiki. Wykonywane są za ich pomocą nawet obrazy oraz grafiki. Niewątpliwie nie jest to najtańsza opcja wystroju wnętrza łazienki. Położenie tylu drobnych kostek (najmniejsze 2cm x 2cm, w niektórych przypadkach, gdy jest jakaś przeszkoda może zaistnieć potrzeba, aby kostki jeszcze bardziej przycinać) zabiera bardzo dużo czasu. Ta sytuacja sprawia, że przy drogich usługach specjalistów trudniących się kładzeniem płytek taka usługa przedkłada się na wyższą cenę. Nie wspominając już o tym, że w przypadku mozaiki o wiele więcej wykorzystywanego jest materiału na fugi (i to aż o około 3 kilogramy na metr kwadratowy).

About the author / 

admin

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Przykładowe zdjęcia:

projektowanie aranżacja wnętrz
źródło: maniadekorowania.com.pl lustra na wymiar

projektowanie wnętrz
źródło: http://www.azuresea.eu

Odwiedź naszą galerię zdjęć sprawdź co teraz jest w modzie i jak powinieneś urządzić swoje mieszkanie,

Nasze artykuły poprowadzą Cię w wyborze nowego mieszkania, oraz jego urządzenia. Na stronach naszych partnerów przeczytasz dodatkowo o:

Jeśli masz jakieś pytanie koniecznie skontaktuj się z naszymi pracownikami. A my postaramy się udzielić odpowiedzi w jak najkrótszym czasie.

Aranżacja mieszkania