kuchnia minimalizm
Kuchnia i wyposażenie

Minimalizm w kuchni

0 22

Z czym najczęściej kojarzy się kuchnia? Oczywiście ze wspaniałymi aromatami domowych potraw, z ciepłym i przytulnym wnętrzem, pełnym naturalnych materiałów, sprawiających, że jest ono nieco rustykalne. Taki obraz kuchni towarzyszy wielu ludziom, którzy urzeczywistniają go i projektują rustykalne kuchnie, pełne drewnianych elementów, tkanin i dekoracji. Jednakże, taki typ wnętrza nie może współgrać z każdym wystrojem mieszkania. Nowoczesny klimat domu, który chcemy nadać każdemu pomieszczeniu, może być też utrzymany w kuchni. Wystarczy jedynie, że wybierzemy odpowiednie meble kuchenne i inne sprzęty czy dekoracje, a także materiały wykończeniowe.

Dzisiaj salony meblowe i inne firmy, zajmujące się wystrojem kuchni, oferują nie tylko tradycyjne drewniane sprzęty, ale też meble wykonane z dość nowoczesnych materiałów, takich jak szkło czy aluminium. Współczesna kuchnia może, więc być przestronnym, a nawet dość surowym wnętrzem, które to wrażenie mogą jeszcze spotęgować odpowiednio dobrane sprzęty AGD. Monochromatyzm, nowoczesne materiały wykończeniowe oraz umiar w dobieraniu dekoracji i ozdób sprawią, że kuchnia stanie się nieco ascetycznym wnętrzem, doskonale harmonizującym z nowoczesnym charakterem całego mieszkania.

Całość może więc w efekcie przypominać wzornictwo firmy Braun z lat 50 wieku, znane nam bardziej jako styl Apple. I jako że firma ta w zasadzie od długiego czasu nic nie wymyśliła sama, tylko bądź to kupiła, bądź to ukradła, my też możemy z czystym sumieniem „poszukać inspiracji” w różnych miejscach. I nikt nam nic za to nie zrobi, bo choć wielu osobom minimalizm w wystroju się podoba, to trzeba przyznać, że źle zastosowany, powoduje niespotykaną dotąd bylejakość.

About the author / 

admin

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Przykładowe zdjęcia:

projektowanie aranżacja wnętrz
źródło: maniadekorowania.com.pl usługi dźwigowe zielona góra

projektowanie wnętrz
źródło: http://www.azuresea.eu

Odwiedź naszą galerię zdjęć sprawdź co teraz jest w modzie i jak powinieneś urządzić swoje mieszkanie,

Nasze artykuły poprowadzą Cię w wyborze nowego mieszkania, oraz jego urządzenia. Na stronach naszych partnerów przeczytasz dodatkowo o:

Jeśli masz jakieś pytanie koniecznie skontaktuj się z naszymi pracownikami. A my postaramy się udzielić odpowiedzi w jak najkrótszym czasie.

Aranżacja mieszkania