usuwanie farby
Uncategorized

Malowanie – przygotowanie

0 3

Przygotowanie do malowania jest tylko pozornie błahostką. W praktyce jest to bardzo ważny etap każdego remontu (a także budowy). Jeżeli nie przygotujemy się dobrze do malowania, to w najlepszym razie będziemy je musieli powtórzyć szybciej niż nam się to wydaje, w najgorszym – narobimy szkód. Choć dla wielu są to rzeczy oczywiste, przypomnimy, co należy zrobić, gdy stwierdziliśmy, że już czas na malowanie interesującego nas pomieszczenia. Na początku, powinniśmy się pozbyć tego, co znajduje się na powierzchni, którą będziemy malować. Jeżeli jest to tapeta, pomocna będzie ciepłą woda, lub para aplikowana specjalnym pistoletem. Wszystko po to, aby zmiękczyć papier i klej, który go trzyma. Jeżeli dobrze to zrobimy – farba zejdzie jak skóra z trędowatego. W przypadku, gdy na powierzchni, która będzie malowana znajduje się już farba, mamy w zasadzie dwa wyjścia. Zastosowanie profesjonalnych i bardzo drogich rozpuszczalników, albo powolne zeskrobywanie przy użyciu odpowiednich narzędzi. Sprawa będzie jeszcze trudniejsza w wypadku farb olejnych, które często tworzą lamperie w starym budownictwie lub budynkach użyteczności publicznej. Tutaj opcjonalna w wypadku innych farb opalarka może okazać się wręcz niezbędna, tylko po to, żeby praca miała, choć trochę sensowne tempo. Gdy zetrzemy farbę lub tapetę, może się okazać, że tynk jest uszkodzony. Pomniejsze zadrapania powstałe w wyniku zdzierania farby szpachelką z powodzeniem ukryjemy używając specjalnie do tego celu przeznaczonych preparatów silikonowych. Tynk powinniśmy ponadto dobrze „opukać”, aby upewnić się, że nigdzie się nie odwarstwia. Jeżeli zajdzie taka konieczność – tynk należy skuć i zastąpić nowym, tego samego typu. Ścianę malujemy dopiero, gdy będzie kompletnie sucha! Tyczy się to wypełniaczy silikonowych i nowych elementów tynku.

About the author / 

admin

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Przykładowe zdjęcia:

projektowanie aranżacja wnętrz
źródło: maniadekorowania.com.pl

projektowanie wnętrz
źródło: http://www.azuresea.eu

Odwiedź naszą galerię zdjęć sprawdź co teraz jest w modzie i jak powinieneś urządzić swoje mieszkanie,

Nasze artykuły poprowadzą Cię w wyborze nowego mieszkania, oraz jego urządzenia. Na stronach naszych partnerów przeczytasz dodatkowo o:

Jeśli masz jakieś pytanie koniecznie skontaktuj się z naszymi pracownikami. A my postaramy się udzielić odpowiedzi w jak najkrótszym czasie.

Aranżacja mieszkania