podlogowa_lampa
Lampy

Lampy stołowe

0 58

Lampy stołowe to ważny element nie tylko oświetlenia, ale również wystroju i wygody. Dla niektórych są dopełnieniem całego wystroju pomieszczenia.

Lampy stołowe, to lampy, które swoje miejsce znajdują na stołach, komodach itp. Lampy stołowe zbudowane są z podstawy bądź specjalnego uchwytu oraz klosza. W pomieszczeniach mają bardzo różne zastosowania. Zastosowanie lamp różni się w zależności od rozmiaru klosza, kształtu, jasności żarówki.  W jednym pomieszczeniu pełnią funkcje ozdobną a w drugim oświetlenia miejscowego. Jeśli pełnia funkcje oświetlenia miejscowego ustawione są w miejscu pracy bądź miejscu do czytania. Wykorzystując lampę stołowa do pracy należy pamiętać, aby oświetlała całościowo. Taka lampa nie powinna mieć zbyt mocnej żarówki oraz nie powinna rzucać zbędnych cieni. W sklepach mamy szeroki wybór lamp stołowych. Możemy wybrać tradycyjne lampy z abażurami, lampy ze szklanymi kloszami, klasyczne oraz nowoczesne, z włącznikiem normalnym bądź dotykowym, z regulacja natężenia światła bądź bez. Bywa, że lampy stołowe służą do dopełnienia aranżacji wnętrz. Wówczas największa uwagę zwracamy na wygląd, oraz estetykę wykonania.

oswietlenie-lampy-podlogowe-lampa-podlogowa-curvo-czarna-kare

Lampy stołowe doskonale pełnią funkcję dopełnienia oświetlenia ogólnego, czyli wszelkiego rodzaju lamp wiszących, kinkietów, żyrandoli i tym podobnych.  Przed zakupem należy zastanowić się jak duża lampa nam odpowiada, jak duży klosz. Ważne jest, jaką powierzchnię stołu, blatu czy komody chcemy przeznaczyć na miejsce dla lampy. Szeroki wybór lamp stołowych może nam umożliwić zakup, bądź też utrudnić, ze względu na bark zdecydowania, która ładniejsza, jak i na cenę.

About the author / 

admin

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Przykładowe zdjęcia:

projektowanie aranżacja wnętrz
źródło: maniadekorowania.com.pl Pinus J&M Smolarczyk

projektowanie wnętrz
źródło: http://www.azuresea.eu

Odwiedź naszą galerię zdjęć sprawdź co teraz jest w modzie i jak powinieneś urządzić swoje mieszkanie,

Nasze artykuły poprowadzą Cię w wyborze nowego mieszkania, oraz jego urządzenia. Na stronach naszych partnerów przeczytasz dodatkowo o:

Jeśli masz jakieś pytanie koniecznie skontaktuj się z naszymi pracownikami. A my postaramy się udzielić odpowiedzi w jak najkrótszym czasie.

Aranżacja mieszkania