Lampy, Łazienka i wyposażenie

Lampy do łazienki

0 47

Jakie oświetlenie w łazience?

jak_oswietlic_lazienke

W łazience najlepiej mieć takie światło, które ogólnie i równomiernie oświetli wszystkie powierzchnie bez zbędnych kontrastowych obszarów i cieni. Dobrze też mieć oświetlenie, które jest nad lustrem i umywalką. Do oświetlenia wanny i kabiny prysznicowej wystarczy łagodne światło miejscowe. Najlepiej też zamontować światło, które będzie posiadało jakieś dekoracyjne funkcję, ponieważ fajnie jest brać relaksującą kąpiel w nastrojowym świetle niż przy ostrym świetle. Źródła światła, jakie można zamontować w łazience to halogeny albo świetlówki, tylko należy pamiętać, że powinny mieć wodoszczelną obudowę. W łazience raczej nie korzystamy z lamp wiszących.

Po co w łazience oświetlenie ogólne?

Po to, aby wszystko było dobrze widać. Wszystko to znaczy, że każdy zakątek i zakamarek. Dobre światło w łazience przydaje się nie tylko przy sprzątaniu, ale także czynnościach higienicznych. Łazienka o powierzchni 7m2, według norm oświetlenia potrzebuje żarówki o mocy 80W.  Jako oświetlenie ogólne sprawdza się powieszona na środku sufitu lampa z kloszem dobrze przepuszczająca światło. Skorzystać też można z montażu opraw na żarówki halogenowe albo też zwykłe w suficie podwieszanym.  Łazienka o powierzchni do 14m2 w zupełności powinny wystarczyć cztery-pięć opraw na żarówki 50W.

 lampy_do_lazienki

Makijaż a oświetlenie.

Gdy przeglądamy się w lustrze powinniśmy się dobrze widzieć, najlepiej jak światło pada na osobę przeglądającą się równomiernie oświetlając jej twarz i nie zmieniając przy tym koloru. Dlatego najlepiej zamontować jakieś dwie oprawy symetryczne po obu stronach lustra. Najlepszym rozwiązaniem w takim wypadku są kinkiety z zamkniętymi kloszami i świetlówkami lub też z żarówkami o mocy 55W. Dobrze oświetlą twarz i pozbawią ją cieni. Jak coś to można zamontować kilka małych opraw po obu stronach lustra albo oprawy halogenowe wpuszczane w sufit podwieszany bądź regulowane reflektorki nad lustrem.

oswietlenie_lazienki

About the author / 

admin

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Przykładowe zdjęcia:

projektowanie aranżacja wnętrz
źródło: maniadekorowania.com.pl lakiernia Mysłowice

projektowanie wnętrz
źródło: http://www.azuresea.eu

Odwiedź naszą galerię zdjęć sprawdź co teraz jest w modzie i jak powinieneś urządzić swoje mieszkanie,

Nasze artykuły poprowadzą Cię w wyborze nowego mieszkania, oraz jego urządzenia. Na stronach naszych partnerów przeczytasz dodatkowo o:

Jeśli masz jakieś pytanie koniecznie skontaktuj się z naszymi pracownikami. A my postaramy się udzielić odpowiedzi w jak najkrótszym czasie.

Aranżacja mieszkania