Dom i wnętrze

Kuchnie

0 4

Są takie mieszkania, w których kuchnia należy do najmniej uczęszczanych pomieszczeń w całym domu. Mimo iż powinna się tu zbierać cała rodzina, jest to jednak miejsce prawdziwe wysiedlone, jeśli nie powiedzieć – opuszczone. Dzieje się tak, gdy mieszkańcy żyją w ciągłym pędzie, zasadniczo – mijają się w przejściach między poszczególnymi pokojami. Szkoła, praca, życie towarzyskie, wszystko to odbywa się poza domem, którego mieszkańcy są jedynie gośćmi.

Takie życie nie wszystkim musi się podobać, ale jest ono coraz częstszym symbolem nowych czasów. A w nowych czasach wszystko dzieje się szybko, musi być ruch i zabawa, musi się zmieniać i wirować świat. Dlatego kuchnie, które do tej pory były symbolem ogniska domowego, zieją pustką i samotnością. Brakuje osoby, która przygotowywałaby wspólne posiłki, ponieważ rodzice zbyt są zabiegani pracą i własną karierą, by pozwolić sobie na odrobinę spokoju i dystansu. Następnie takie wzorce przekazywane są dalej, dzieci swoim dzieciom… aż wreszcie ktoś przerwie ten smutny korowód i postara się o wytworzenie rodzinnej atmosfery. Nie powinno to być zbyt trudne, jednak bez wątpienia nie należy to do łatwych zadań. Aby udomowić kuchnię, należy zacząć praktycznie od zera – kupić żywność do lodówki, czasem podstawowe akcesoria, jak miski i garnki, które ozdobią meble kuchenne. Następnie trzeba oswoić przestrzeń, dodawać po kolei drobiazgi – przyprawy, dzbanuszki, ozdoby. Gdy zapach gotowanego obiadu rozniesie się w przestrzeni, surowość pomieszczenia zostanie złamana, a miejsce na nowo zasiedlone. Osoby nieprzyzwyczajone do domowego obiadu z chęcią zaczynają odkrywać kuchenne tajemnice.

About the author / 

admin

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Przykładowe zdjęcia:

projektowanie aranżacja wnętrz
źródło: maniadekorowania.com.pl

projektowanie wnętrz
źródło: http://www.azuresea.eu

Odwiedź naszą galerię zdjęć sprawdź co teraz jest w modzie i jak powinieneś urządzić swoje mieszkanie,

Nasze artykuły poprowadzą Cię w wyborze nowego mieszkania, oraz jego urządzenia. Na stronach naszych partnerów przeczytasz dodatkowo o:

Jeśli masz jakieś pytanie koniecznie skontaktuj się z naszymi pracownikami. A my postaramy się udzielić odpowiedzi w jak najkrótszym czasie.

Aranżacja mieszkania