Materiały budowlane

Kostka brukowa

0 10

Zagospodarowanie przestrzeni wokół domu stanowi nierzadko nie lada wyzwanie. Na ogół zależy nam by pełniło zarówno funkcje dekoracyjne jak i użytkowe. Jednym ze sposobów wprowadzenia na podwórku lub w ogrodzie ładu, porządku oraz estetyki jest położenie kostki brukowej. Utwardzenie powierzchni sprawi, że problemy typu omijanie kałuż czy rozmoczona ziemia, która wszystko wokół brudzi już nas nie będą dotyczyły, co zapewni komfortowe poruszanie się. Kostka brukowa jako najbardziej popularny materiał na nawierzchnie jest oferowana przez wielu producentów. Na ogół decydując się na konkretny rodzaj nawierzchni oczekujemy, że będzie to inwestycja na długie lata.

Najbardziej poturlane, jak i najtańsze są kostki brukowe betonowe. Ich barwa jest szara, ale bywają też zabarwiane na rudowo-czerwony kolor. Uzyskujemy dzięki temu ciekawy efekt mozaiki lub malowniczej rozety. Głównym ich kryterium jest wytrzymałość na obciążenia, dlatego istotne czy kostka burkowa będzie wykorzystana na alejki w ogrodzie, które na ogół charakteryzują się małym natężeniem ruchu i wystarczy zastosować kostki o grubości 6 cm, czy dotyczy to nawierzchni po której będą poruszać się auta. Wtedy najodpowiedniejsze będą najgrubsze 8-10 centymetrowe.

Znacznie droższym rozwiązaniem jest kostka brukowa uzyskiwana z naturalnego kamienia np. granitu bądź bazaltu. Charakteryzują się solidnością, nie kruszą się oraz wysokim poziomem estetyki. Z pewnością od zasobności naszego portfela zależeć będzie przede wszystkim wybór materiału.

Kiedy już zdecydujemy się na konkretny zakup kostki brukowej kolejnym etapem będzie właściwe ułożenie jej, co nie należy do najłatwiejszych zadań, dlatego najlepiej zdecydować się na wybór odpowiedniej ekipy.

About the author / 

admin

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Przykładowe zdjęcia:

projektowanie aranżacja wnętrz
źródło: maniadekorowania.com.pl

projektowanie wnętrz
źródło: http://www.azuresea.eu

Odwiedź naszą galerię zdjęć sprawdź co teraz jest w modzie i jak powinieneś urządzić swoje mieszkanie,

Nasze artykuły poprowadzą Cię w wyborze nowego mieszkania, oraz jego urządzenia. Na stronach naszych partnerów przeczytasz dodatkowo o:

Jeśli masz jakieś pytanie koniecznie skontaktuj się z naszymi pracownikami. A my postaramy się udzielić odpowiedzi w jak najkrótszym czasie.

Aranżacja mieszkania