mauakoparka
Porady budowlane

Koparki

0 3

W zależności od rodzaju prowadzonych prac budowlanych, dla ułatwienia oraz przyśpieszenia ich pracy stosowane są różne sprzęty budowlane. W trakcie budowy bloku mieszkalnego niezbędnym sprzętem będzie dźwig budowlany, czyli popularny żuraw. W trakcie kładzenia nowej nawierzchni asfaltowej na drogę niezbędne będą kombajn do kładzenia asfaltu czyli asfalciarka. W pracach ziemnych niezwykle przydanym sprzętem jest natomiast koparka.

Koparka, czy też koparko-ładowarki to sprzęt do robót ziemnych, którego głównym zadaniem jest oddzielanie urobku od gruntu i przenoszenie na składowisko lub na środek transportu. Koparka może też służyć do przeładunku. W zależności od rodzaju wykonywanych czynności stosuje się inne łyżki do koparko-ładowarek.

Generalnie wyróżnia się dwa podstawowe typy koparko-ładowarek. Pierwszy z nich to koparko-ładowarki, które pracują w trybie ciągłym. Są to koparki, w których kolejne etapy następują bezpośrednio po sobie w sposób ciągły. Tym trybem pracują koparki wielonaczyniowe.

Bardziej powszechnym trybem pracy koparko-ładowarek jest tryb przerywany, w ramach, którego poszczególne etapy są przerywane czynnościami pomocniczymi takimi jak przenoszenie urobku, opróżnianie łyżki oraz powrót do pozycji wyjściowej. Ten tryb pracy stosowany jest w koparkach jedno naczyniowych, czyli tych, które stosuje się w zwykłych pracach ziemnych.

Różne łyżki do koparko-ładowarek pozwalają na wykorzystywanie koparek do różnych prac. Według różnego osprzętu do koparek można, więc wymienić koparki łyżkowe wyposażone w specjalne, otwarte naczynie przeznaczone do zbierania urobku, mamy koparki chwytakowe wyposażone w osprzęt chwytakowy, koparki z osprzętem do ładowania urobku popularnie zwane koparko-ładowarkami oraz koparki wyposażone w osprzęt dźwigowy służące do podnoszenia i przenoszenia różnego rodzaju ładunków.

Koparka jest sprzętem bardzo przydatnym w wykonywaniu różnego rodzaju prac budowlanych. Jedną z jej wielu zalet jest możliwość wymiany osprzętu, dzięki czemu pojedyncza koparka może spełniać kilka funkcji, a za jej pomocą można wykonywać kilka prac różnego rodzaju. Prowadząc, więc różnego rodzaju prace budowlane i ziemne warto zainwestować w odpowiednią koparkę.

 

About the author / 

admin

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Przykładowe zdjęcia:

projektowanie aranżacja wnętrz
źródło: maniadekorowania.com.pl

projektowanie wnętrz
źródło: http://www.azuresea.eu

Odwiedź naszą galerię zdjęć sprawdź co teraz jest w modzie i jak powinieneś urządzić swoje mieszkanie,

Nasze artykuły poprowadzą Cię w wyborze nowego mieszkania, oraz jego urządzenia. Na stronach naszych partnerów przeczytasz dodatkowo o:

Jeśli masz jakieś pytanie koniecznie skontaktuj się z naszymi pracownikami. A my postaramy się udzielić odpowiedzi w jak najkrótszym czasie.

Aranżacja mieszkania