Trench heating convection
Ogrzewanie i klimatyzacja

Konwektory kanałowe

0 26

Często przedstawia się grzejniki konwekcyjne, jako rozwiązanie, które może stanowić sensowną modernizację już istniejącej instalacji centralnego ogrzewania. I trudno się dziwić. W znacznym stopniu różnią się one w sposobie swojego działania od tradycyjnych kaloryferów i ich montaż może stanowić sporą odmianę dla domowników. Jest jednak jedna odmiana konwektorów, która prawie zawsze może być instalowana tylko przy budowie nowego domu. Są to grzejniki kanałowe.

Grzejniki takie, jak nie trudno się domyślić, montowane są w swego rodzaju kanałach, zwanych także wanienkami. I z tego też powodu, trzeba je dobrze rozplanować, bo w przytłaczającej większości wypadków modyfikacja istniejącego już domu nie jest możliwa, a jeśli jest, to będzie ona niemiłosiernie kłopotliwa. Co dadzą nam takie grzejniki? Po pierwsze dyskrecję. Nie będą one w żaden sposób zaburzały estetyki pomieszczeń, co za tym idzie, będziemy mogli swobodnie zmieniać ich wystrój, nie przejmując się czy modernistycznie wyglądający, biały grzejnik, będzie dobrze komponował się z nabytym niedawno biurku w stylu kolonialnym. Po prostu będziemy mieli dyskretną krateczkę w podłodze i już. Zalety? Dokładnie takie same jak w przypadku „zwykłych” grzejników konwekcyjnych – szybkie działanie, spora wydajność i skuteczność. Wady? Także podobne. Trzeba je czyścić, dlatego konstrukcja wanienek musi być dobrze przemyślana. A z racji tego, że będziemy po nich chodzić, będą się bardziej brudziły. Czyścimy minimum raz w roku! Przewagą grzejników kanałowych nad innymi jest fakt, iż można je zamontować w bezpośrednim sąsiedztwie dużych przeszkleń, takich jak wejścia na balkon czy taras. Dzięki swojemu działaniu, będą one idealnie niwelowały straty ciepła, które takie przeszklenie powoduje. Podobnie jak tradycyjne konwektory, także te są dostępne w wersji znanej jako klimakonwektor.

konwektor-kanałowy

About the author / 

admin

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Przykładowe zdjęcia:

projektowanie aranżacja wnętrz
źródło: maniadekorowania.com.pl domki narzędziowe

projektowanie wnętrz
źródło: http://www.azuresea.eu

Odwiedź naszą galerię zdjęć sprawdź co teraz jest w modzie i jak powinieneś urządzić swoje mieszkanie,

Nasze artykuły poprowadzą Cię w wyborze nowego mieszkania, oraz jego urządzenia. Na stronach naszych partnerów przeczytasz dodatkowo o:

Jeśli masz jakieś pytanie koniecznie skontaktuj się z naszymi pracownikami. A my postaramy się udzielić odpowiedzi w jak najkrótszym czasie.

Aranżacja mieszkania