Ogrzewanie i klimatyzacja

Kocioł górnego czy dolnego spalania

0 5

Jeżeli wiemy już jak wygląda sprawa z węglem w naszym kraju, przynajmniej ze strony konsumenta, możemy zastanowić się nad rodzajem kotła który postanowimy umieścić w naszym domu. Jak się Państwo przekonają, najistotniejsze będzie tutaj właśnie dostępne nam paliwo.

Jeżeli nie mamy zbytnio pewnych źródeł paliwa, wybór w zasadzie jest tylko jeden. Standardowy kocioł górnego spalania to jedyna opcja, gdyż tylko on potrafi spalić na dobrą sprawę wszystko. Oczywiście, jego sprawność jest uzależniona od naszej – musimy wiedzieć co robimy. Inaczej naszą najbliższą okolicę szybko spowije gęsty i rakotwórczy dym. Jeżeli poszukujemy wydajniejszego rozwiązania i dysponujemy większą gotówką (trzy razy większą…) możemy zdecydować się na podajnikowy kocioł retortowy. Jest to piec wymagający najmniejszej uwagi, gdyż automatyka podaje w nim odpowiednie porcje paliwa (w lepszych modelach, wielkość bywa uzależniona od jakości) i w zasadzie jedynym naszym zadaniem będzie dokładanie węgla i wyciąganie popiołu. Jeśli idzie o węgiel, to ten typ obsługuje wyłącznie dwa, najbardziej oszukane w naszym kraju odmiany tego surowca, czyli groszek i miał. Dzięki automatyce radzi sobie dość dobrze z surowcem gorszej jakości, jednak lepiej unikać surowca najgorszej jakości.

Rozwiązaniem najbardziej wydajnym, jest odpowiednio skonfigurowany piec dolnego spalania. Ma on cenę plasującą się pomiędzy dwoma poprzednimi, jednak lepiej decydować się na droższe, importowane modele. Rozwiązanie to jest niestety podatne na węgle gorszego sortymentu oraz wyższych typów. Stosujemy je, zatem jeśli mamy pewność, że węgiel który kupujemy faktycznie posiada dobre parametry. Tak jak pisaliśmy na początku – warto wybrać odpowiedni rodzaj kotła, w zależności od dostępnego w okolicy węgla. Jeżeli węgiel dla nas dostępny ma różną jakość – ostatni przedstawiony przez nas rodzaj kotła odpada, a najlepszy okaże się pierwszy. Drugi rodzaj to swego rodzaju pośredni wariant.

About the author / 

admin

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Przykładowe zdjęcia:

projektowanie aranżacja wnętrz
źródło: maniadekorowania.com.pl regały magazynowe cena

projektowanie wnętrz
źródło: http://www.azuresea.eu

Odwiedź naszą galerię zdjęć sprawdź co teraz jest w modzie i jak powinieneś urządzić swoje mieszkanie,

Nasze artykuły poprowadzą Cię w wyborze nowego mieszkania, oraz jego urządzenia. Na stronach naszych partnerów przeczytasz dodatkowo o:

Jeśli masz jakieś pytanie koniecznie skontaktuj się z naszymi pracownikami. A my postaramy się udzielić odpowiedzi w jak najkrótszym czasie.

Aranżacja mieszkania