Porady budowlane

Keramzyt w budownictwie

0 2

Jak wspominaliśmy w poprzednim wpisie, keramzyt jest wykorzystywany na wiele sposobów. Począwszy od hydroponiki, która nas na chwilę obecną mało interesuje, po ciepłochronne zaprawy murarskie i rzecz jasna pustaki, bloczki oraz prefabrykaty. Zastosowanie tych materiałów jest rzecz jasna zależne od tego co chcemy osiągnąć. Trzeba jednak przyznać, że każdy z tych materiałów, odpowiednio użyty, będzie świetnie spisywał w swojej roli.

Na początek weźmy prefabrykaty. Są coraz to częściej wykorzystywane przez liczne firmy budowlane, co za tym idzie, cena domu z prefabrykatów jest coraz to bardziej atrakcyjna. W szczególności jeśli zdecydujemy się na projekt przedstawiony przez firmę budowlaną właśnie. W każdym razie, decydując się na dom z prefabrykatu, musimy liczyć się z natychmiastową potrzebą ocieplenia metodą lekką mokrą, przy użyciu styropianu bądź wełny mineralnej, oraz wykonaniem elewacji. Możliwe, że zrobi to ta sama firma, jednak z reguły nie ma takiej konieczności. Dlaczego tak dobry materiał trzeba dodatkowo izolować? Gdyż prefabrykaty są zbyt cienkie, aby miały wystarczająco niską przewodność cieplną, aby spełniały normy dla tego rodzaju ściany zewnętrznej. Ściana z keramzytu musiałby mieć co najmniej 36 centymetrów grubości. Prefabrykaty są niestety cieńsze. Jeżeli natomiast postanowimy wykonać ściany zewnętrzne z odpowiednio grubych prefabrykatów, nie będzie potrzeby dodatkowej izolacji (choć trzeba przyznać, iż jest ona zawsze mile widziana). Szczególnie, jeżeli zdecydujemy się użyć wspomnianej wcześniej ciepłochronnej zaprawy murarskiej z keramzytem właśnie. Można także użyć wersji z perlitem. W każdym razie – używa się takich zapraw, aby zmniejszyć szansę powstania mostków cieplnych, które w bardzo zły sposób wpływają na bilans energetyczny domu.

About the author / 

admin

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Przykładowe zdjęcia:

projektowanie aranżacja wnętrz
źródło: maniadekorowania.com.pl usuwanie przebarwień warszawa

projektowanie wnętrz
źródło: http://www.azuresea.eu

Odwiedź naszą galerię zdjęć sprawdź co teraz jest w modzie i jak powinieneś urządzić swoje mieszkanie,

Nasze artykuły poprowadzą Cię w wyborze nowego mieszkania, oraz jego urządzenia. Na stronach naszych partnerów przeczytasz dodatkowo o:

Jeśli masz jakieś pytanie koniecznie skontaktuj się z naszymi pracownikami. A my postaramy się udzielić odpowiedzi w jak najkrótszym czasie.

Aranżacja mieszkania