Keramzyt
Materiały budowlane

Keramzyt i jego zastosowania

0 192

Rynek materiałów budowlanych powoli, acz sukcesywnie jest opanowywany przez coraz to nowocześniejsze materiały. I chociaż materiał, który zaraz Państwu przybliżymy nie należy ma około 100 lat, to na szerszą skalę jest stosowany od niedawna. Można go uznać, więc za swego rodzaju novum. Niezależnie jednak od tego, jaki prezentuje rys historyczny, jest tworzywem które świetnie spisuje się w budownictwie gdyż może się pochwalić bardzo dobrymi właściwościami fizycznymi.

Pierwszą i najważniejszą cechą keramzytu, bo o nim mowa, jest jego przewodność cieplna. Jest ona bardzo niska, gdyż może w przypadku pustaków z niego wykonanych może osiągać wartość około 0,30 W/(m² •K), z czego wynika, iż pustak keramzytowy może być z powodzeniem stosowany, jako materiał do stawiania jednowarstwowych ścian zewnętrznych. Jeżeli zastosować przy budowie takiej ściany (a jest to wysoce zalecane) beton który również może pochwalić się dobrymi wynikami jeśli idzie o izolację termiczną – to w zasadzie kwestię izolacji termicznej moglibyśmy uznać za zamkniętą. Jeśli chcielibyśmy mieć dom pasywny, w zasadzie też nie mielibyśmy dużo więcej do roboty, ale o tym w którymś z kolejnych wpisów. Wracając do właściwości tej wypalonej w bardzo wysokiej temperaturze gliny ilastej, powinniśmy zaznaczyć, iż po za świetnymi parametrami w kwestiach temperaturowych, keramzyt może pochwalić się niemal idealną odpornością na działanie czynników chemicznych oraz biologicznych, takich jak grzyby, pleśnie czy gryzonie i inne dewastujące domostwa żyjątka. Materiał ten występuje w różnych formach. Dostępne są lekkie betony keramzytowe, które świetnie współpracują z pustakami z keramzytu. Można je ciąć przy użyciu piły ręcznej, aby uzyskać interesujący nas kształt. Gdy zajdzie taka potrzeba, dostępne są specjalistyczne kształtki z keramzytu, a nawet całe, duże prefabrykaty.

keramzyt 2

About the author / 

admin

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Przykładowe zdjęcia:

projektowanie aranżacja wnętrz
źródło: maniadekorowania.com.pl systemy dachowe

projektowanie wnętrz
źródło: http://www.azuresea.eu

Odwiedź naszą galerię zdjęć sprawdź co teraz jest w modzie i jak powinieneś urządzić swoje mieszkanie,

Nasze artykuły poprowadzą Cię w wyborze nowego mieszkania, oraz jego urządzenia. Na stronach naszych partnerów przeczytasz dodatkowo o:

Jeśli masz jakieś pytanie koniecznie skontaktuj się z naszymi pracownikami. A my postaramy się udzielić odpowiedzi w jak najkrótszym czasie.

Aranżacja mieszkania