budowa_domu_kanadyjskiego
Porady budowlane

Kanadyjskie domy – nowoczesne rozwiązanie

0 180

Budując dom, jesteśmy zmuszeni do cięcia kosztów. O ile właśnie nie wygraliśmy w totka, zawsze okazuje się że na czymś musimy oszczędzić. Okazuje się na przykład, że musimy oszczędzić na instalacji grzewczej, co finalnie będzie wiązało się z większymi kosztami w sezonie grzewczym. Ale czy możliwe jest, by dom miał przystępną cenę, która niezbyt będzie w praktyce odbiegała od tej, którą pokazuje wycena projektu? Tak. Rozwiązaniem takim jest dom kanadyjski, który charakteryzuje się świetnymi właściwościami mieszkalnymi, ekonomicznymi ale i ekologicznymi. W rzeczy samej, domy te są odpowiedzialne za spadek cen mieszkań w centrach miast – wielu mieszkańców kanady nie widzi sensu w gnieceniu się w małym mieszkaniu, kiedy za tą samą cenę, mogą mieć dwu czy nawet trzykrotnie większy i własny – dom.  A proszę sprawdzić – pod względem parytetu siły nabywczej są znacznie tańsze niż w naszym cudownym kraju.

dom_kanadyjski szkielet_domu_kanadyjskiego domy_kanadyjskie

Kanada może pochwalić się klimatem podobnym do naszego, może nawet nieco ostrzejszym. Domy tego typu popularne są także przykładowo w Norwegii – gdzie klimat jest już znacznie ostrzejszy niż u nas. Wiemy zatem, że jest to metoda budowy domów sprawdzona w trudnych warunkach i bajania lokalnych Januszów herbu kielnia i pustak są tutaj o kant pustaka rozbić. Domy te z racji tego że popularnie są właśnie w Kanadzie i Skandynawii siłą rzeczy nie mają problemów z ogrzewaniem ani nie wydają dziwnych dźwięków pod wpływem temperatury. Owszem – takie problemy będą miały miejsce, jeśli  najmiemy do budowy domu szkieletowego gorliwego wyznawcę cementu i pustaków a wyposażymy go w mokre drzewo które spadło z TiR-a. Dom kanadyjski to przykład czegoś, nieco być może paradoksalnego. Nie należy bowiem w jego wypadku w żadnym razie oszczędzać na robotnikach i materiałach, jeśli marzymy o tym by był de facto tańszy. Należy zatem zdać się na poradę i pomoc profesjonalnych firm, które zajmują się tym od lat. Na pewno nie będziemy stratni.

About the author / 

admin

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Przykładowe zdjęcia:

projektowanie aranżacja wnętrz
źródło: maniadekorowania.com.pl Fototapety do kuchni

projektowanie wnętrz
źródło: http://www.azuresea.eu

Odwiedź naszą galerię zdjęć sprawdź co teraz jest w modzie i jak powinieneś urządzić swoje mieszkanie,

Nasze artykuły poprowadzą Cię w wyborze nowego mieszkania, oraz jego urządzenia. Na stronach naszych partnerów przeczytasz dodatkowo o:

Jeśli masz jakieś pytanie koniecznie skontaktuj się z naszymi pracownikami. A my postaramy się udzielić odpowiedzi w jak najkrótszym czasie.

Aranżacja mieszkania