Łazienka i wyposażenie

Kabina prysznicowa – rodzaje

0 261

Jeżeli chcemy nieco unowocześnić łazienkę w naszym domu, pierwszą rzeczą na którą powinniśmy zwrócić uwagę powinna być kabina prysznicowa. Czasy bezpłciowych czworokątnych kabin dobiegły końca. O ile nie jesteśmy fanami stylu „późny Gierek”, powinniśmy zastanowić się nad kupnem nieco bardziej wyszukanej kabiny.

kabina_prysznicowa kabiny_prysznicowe kabina_pryznicowa2
Obecnie na rynku bardzo popularne są kabiny półokrągłe, z drzwiami uchylnymi, wykonane bądź to z akrylu bądź z szkła hartowanego. Rzecz jasna – narożne. Ale nie jest to jedyna dostępna opcja. Za rozsądną cenę można nabyć kabiny owalne, nieco nowocześniejsze w swym wzornictwie wersje znanych czworokątów czy pięciokątów. Jeżeli mamy nieco więcej grosiwa – możemy zamówić kabinę prysznicową o w zasadzie dowolnym kształcie. Brodzik w kabinie to osobna sprawa. W zasadzie, wykonany będzie z takich samych materiałów jak wanna. I jeżeli jesteśmy osobą bardzo ciężką, warto zainwestować w coś wytrzymalszego niż akryl. Samo wyposażenie kabiny to już temat na zupełnie osobny wpis. Dość powiedzieć że nie jesteśmy skazani na zwykły prysznic – możemy w zasadzie urządzić sobie niemal pełnoprawną kabinę do hydromasażu. Należy wtedy pamiętać o zakupie odpowiedniej baterii która będzie utrzymywała temperaturę w pożądanych granicach.  Kluczowym elementem który powinien charakteryzować nowoczesną kabinę prysznicową jest powłoka zapobiegająca osadzaniu się kamienia. Biorąc pod uwagę to, jaka woda płynie w większości polskich domostw, musimy albo liczyć się z uciążliwym usuwaniem kamienia z kabiny co jakiś czas, chyba że zdecydujemy się na takie właśnie  rozwiązanie. Kabina prysznicowa może być rzecz jasna ozdobiona według naszego życzenia – czy to przy użyciu odpowiedniej farby czy też stosując łatwiejsze w użyciu specjalne naklejki. I trzeba przyznać że na ogół warto tak przyozdobić ten istotny element wyposażenia łazienki.

About the author / 

admin

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Przykładowe zdjęcia:

projektowanie aranżacja wnętrz
źródło: maniadekorowania.com.pl Dachówka Celtycka

projektowanie wnętrz
źródło: http://www.azuresea.eu

Odwiedź naszą galerię zdjęć sprawdź co teraz jest w modzie i jak powinieneś urządzić swoje mieszkanie,

Nasze artykuły poprowadzą Cię w wyborze nowego mieszkania, oraz jego urządzenia. Na stronach naszych partnerów przeczytasz dodatkowo o:

Jeśli masz jakieś pytanie koniecznie skontaktuj się z naszymi pracownikami. A my postaramy się udzielić odpowiedzi w jak najkrótszym czasie.

Aranżacja mieszkania