kominek 2
Ogrzewanie i klimatyzacja

Jaki kominek do czego

0 12

Kominek, którego zadaniem będzie coś więcej niż tylko malownicze wyglądanie, musi być urządzeniem konkretnego typu. Wcześniej przedstawiliśmy Państwu wymogi dotyczące wydajności kominka w zależności od przewidywanych dla niego zastosowań, teraz przedstawimy dostępne warianty tych urządzeń. Na początek zaznaczmy oczywistą oczywistość – kominek o budowie otwartej nie nada się do efektywnego użytkowania.
Tutaj minimum stanowi kominek wyłożony kasetami kominkowymi. Nie jest to tytan wydajności, ale na awaryjne sytuacje wystarczy. Rozwiązanie to ma jeszcze jedną zaletę. Można mianowicie przerobić już istniejący kominek otwarty, na urządzenie tego typu.
Jeżeli jednak potrzebujemy rozwiązania wydajnego, to tak na dobrą sprawę mamy tylko dwie opcje. Jako wsparcie centralnego ogrzewania zasilanego pompą ciepła, najlepszy będzie kominek z wkładem z płaszczem wodnym. Urządzenie to jest w swoim działaniu bardzo podobne do znanego wszystkim kotła na paliwo stałe. Niestety, ze względu na trudność w regulacji, nie zaleca się stosowania go właśnie w tandemie z tego rodzaju kotłami. Dlatego też, polecamy go do uzupełnienia pompy ciepła. Bądź też zastąpienia jej do pewnego stopnia, w razie awarii sieci elektrycznej. Jeżeli jednak szukamy sposobu na efektywne ogrzanie kilku pomieszczeń, to interesującym nas rozwiązaniem może okazać się wkład powietrzny. Pozwala on na efektywne rozprowadzenie powietrza po jednym lub kilku pomieszczeniach. Należy jednak pamiętać, że w wypadku zastosowania metody grawitacyjnej, możemy rozprowadzić ciepłe powietrze na odległość maksymalnie czterech metrów. Wysoce zalecane jest jednak stosowanie filtrów przy korzystaniu z tej metody, zwłaszcza gdy wspieramy ją jakiegoś rodzaju nadmuchem, czy to w kominku, czy w przewodach.

About the author / 

admin

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Przykładowe zdjęcia:

projektowanie aranżacja wnętrz
źródło: maniadekorowania.com.pl legitymacja hologram

projektowanie wnętrz
źródło: http://www.azuresea.eu

Odwiedź naszą galerię zdjęć sprawdź co teraz jest w modzie i jak powinieneś urządzić swoje mieszkanie,

Nasze artykuły poprowadzą Cię w wyborze nowego mieszkania, oraz jego urządzenia. Na stronach naszych partnerów przeczytasz dodatkowo o:

Jeśli masz jakieś pytanie koniecznie skontaktuj się z naszymi pracownikami. A my postaramy się udzielić odpowiedzi w jak najkrótszym czasie.

Aranżacja mieszkania