Sprzęt AGD

Jak ustawić lodówkę?

0 4

Udany zakup lodówki to nie koniec problemów. Po przywiezieniu urządzenia do domu/mieszkania konieczne jest przecież jego ustawienie. Należy to zrobić w taki sposób, by eksploatacja przebiegała bez żadnych problemów. Złe ustawienie lodówki, niezgodne z zaleceniami producenta, może być nawet przyczyną odmowy naprawy gwarancyjnej!

Zasady są proste, ale po pierwsze nie każdy je zna, a po drugie – czasami ciężko ich przestrzegać (np. zbyt mała kuchnia w której ma stać lodówka). Ustawiając lodówkę, pamiętajmy o kilku ważnych wymaganiach stawianych przez producentów. Oto one:

 1. Lodówka musi stać z daleka od źródeł ciepła
  Ustawienie urządzenia w bliskim sąsiedztwie kuchenki czy kaloryfera jest zabronione! Będzie to prowadzić do nadmiernego zużycia prądu, a w przyszłości od awarii agregatu.
 2. Lodówka nie może być narażona na działanie promieni słonecznych
  Oczywiście kilkadziesiąt minut w ciągu doby nie zaszkodzi lodówce. Ustawienie lodówki przy oknie i narażenie na długotrwałe działanie promieni słonecznych (szczególnie w wiosenne/letnie dni), prowadzi jednak do nadmiernego jej nagrzewania, a tym samym znaczącego spadku wydajności i wzrostu zapotrzebowania na energię elektryczną.
 3. Dobry przepływ powietrza
  Zasada dotyczy przede wszystkim lodówek do zabudowy. Musimy zadbać o odpowiedni przepływ powietrza, chłodzący agregat. W przeciwnym razie możemy narazić urządzenie na awarię, której producentma prawo nie naprawić w ramach gwarancji.
 4. Odpowiednia długość kabla i podłączenie do sieci elektrycznej
  Lodówka powinna być podłączona w gniazdo, do którego mamy łatwy dostęp. Wszystko po to, by w razie nagłej awarii czy innego niebezpieczeństwa szybko odłączyć wtyczkę. Dodatkowo zaleca się, żeby długość kabla łączącego lodówkę z siecią elektryczną nie przekraczała 1,5m (standardowy kabel dołączony do lodówki, bez przedłużacza).

About the author / 

admin

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Przykładowe zdjęcia:

projektowanie aranżacja wnętrz
źródło: maniadekorowania.com.pl koce z mikrofibry 160x210

projektowanie wnętrz
źródło: http://www.azuresea.eu

Odwiedź naszą galerię zdjęć sprawdź co teraz jest w modzie i jak powinieneś urządzić swoje mieszkanie,

Nasze artykuły poprowadzą Cię w wyborze nowego mieszkania, oraz jego urządzenia. Na stronach naszych partnerów przeczytasz dodatkowo o:

Jeśli masz jakieś pytanie koniecznie skontaktuj się z naszymi pracownikami. A my postaramy się udzielić odpowiedzi w jak najkrótszym czasie.

Aranżacja mieszkania