kuchnia
Kuchnia i wyposażenie, Meble

Jak urządzić małą kuchnię?

1 23

Powszechnie wiadomo, że to co małe jest piękne. W różnych przypadkach nie uznaje się raczej tego za komplement, choć w przypadku pomieszczenia mieszczącego się w naszym domu jest zupełnie inaczej. Wiadomo jednak, że zbyt małe pomieszczenie nie jest komfortowe do zagospodarowania i aranżacji. Nie zmienia to jednak faktu, że duże pomieszczenia także nie stanowią ułatwienia w komfortowej aranżacji wnętrza.

Prostą przyczyną jest ilość miejsca, które jakoś trzeba zagospodarować czy upiększyć – takie pomieszczenie wychodzi nas po prostu drożej. Coraz więcej osób boryka się jednak z problemem zagospodarowania małej przestrzeni kuchennej. Jak sobie poradzić w takich przypadkach? Zaplanujmy z wszelkimi możliwymi szczegółami jak dane pomieszczenie ma wyglądać i się prezentować. W takich przypadkach – kiedy mamy mało miejsca w kuchni – najlepiej będzie zamówić meble na wymiar. Z pewnością będzie to nieco droższe rozwiązanie, jednak będziemy w stu procentach pewni, że nasza przestrzeń zostanie idealnie zagospodarowana.

W przypadku mebli na wymiar sami dobieramy wielkość szafek oraz ich ilość – zarówno ściennych, jak i nie. Meble to jednak nie jedyne zmartwienie w małej kuchni. Istotnym problemem jest także stół, który jest potrzebny do wspólnego zjadania przygotowywanych posiłków. Oczywiście nie każdy może sobie pozwolić na względnie duży stół, gdyż nie ma miejsca w kuchni, a o jadalni już nie wspominając. Stół można jednak umiejętnie postawić w salonie tworząc kuchnie łączoną. Jest to idealne rozwiązanie dla mniejszych pomieszczeń czy małego metrażu mieszkania.

Kolejnym istotnym problemem w małej kuchni jest liczba sprzętów AGD. Niestety w tym przypadku będziemy musieli się troszkę ograniczyć lub przynajmniej szukać odpowiednich schowków, gdzie dane urządzenia będziemy mogli chować – nie jest to jednak praktyczne i wygodne rozwiązanie. Warto jednak zauważyć, że mała kuchnia nie musi oznaczać dla nas dramatu, gdyż właściwie każdą przestrzeń da się w jakiś sposób wykorzystać i upiększyć.

About the author / 

admin

1 Comment

  1. Elane Lipiec 21, 2016 at 5:01 am -  Odpowiedz

    Mała ale własna, to marzenie każdej kobiety. Co by nikt się nie wtrącał jak gotujesz, gdzie odkładasz te garczki.
    Opisując kuchnię czy też inne pomieszczenia warto dodać troszkę zdjęć. Pozdrawiam

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Przykładowe zdjęcia:

projektowanie aranżacja wnętrz
źródło: maniadekorowania.com.pl https://www.wieszakinaubrania.pl/informacje/33/wieszaki-metalowe-do-kuchni.html

projektowanie wnętrz
źródło: http://www.azuresea.eu

Odwiedź naszą galerię zdjęć sprawdź co teraz jest w modzie i jak powinieneś urządzić swoje mieszkanie,

Nasze artykuły poprowadzą Cię w wyborze nowego mieszkania, oraz jego urządzenia. Na stronach naszych partnerów przeczytasz dodatkowo o:

Jeśli masz jakieś pytanie koniecznie skontaktuj się z naszymi pracownikami. A my postaramy się udzielić odpowiedzi w jak najkrótszym czasie.

Aranżacja mieszkania