Porady budowlane

Jak sterować domem?

0 2

inteligentny domDobór odpowiedniego sterownika do systemu zarządzania budynkiem jest ważna sprawą. Nie jest to jednak jakaś nieunikniona konieczność. Owszem, jeśli wszystko będziemy mieli w jednym miejscu, będzie nam znacznie wygodniej. Nie zawsze jest też tak, że decydując się na jedno rozwiązanie, pozostałe przestaną być dla nas dostępne.
Jeżeli mamy w domu kilka zewnętrznych, elektrycznie sterowanych rolet, system wiatraków oraz, powiedzmy fotokomórkę przed wejściem – sytuacja jest prosta. Na dobrą sprawę wystarczy urządzić sobie małą centralkę ze zwykłymi stycznikami i wszystko załatwione. Sami będziemy decydowali czy fotokomórka ma działać, czy rolety mają zasłaniać okna oraz czy akurat należy włączyć wiatraki. Tylko że takiemu systemowi daleko do miana inteligentnego. Jest to jakoś rodzaju automatyka, jednak wiele w ten sposób nie osiągniemy. Jeżeli chcemy dobrze zarządzać systemem, do przyda się skomputeryzowana centralka, która pomoże nam na ten przykład – ustalić konkretne godziny działania interesujących nas elementów wyposażenia naszego domu. Jeśli połączymy taki system z sensorami w rodzaju czujników ruchu, będziemy mogli już mówić o domu inteligentnym. Po co czujnik ruchu? Choćby po to by włączał i wyłączał światło w pomieszczeniach w zależności od tego czy w nich przebywamy. Jednak prawdziwą wisienką na torcie z napisem „dom inteligentny” są bez wątpienia systemy umożliwiające sterowanie domem za pośrednictwem Wi-Fi bądź Internetu. Od razu zaznaczamy – takie rozwiązanie jest bardzo bezpieczne. Same dane są mocno szyfrowane, a telefony komórkowe są na ogół znacznie bezpieczniejsze niż typowy komputer osobisty. Sterowanie urządzeniami w domu pozwoli nam na jeszcze większą swobodę przy zarządzaniu urządzeniami w naszym domu, co bezpośrednio przełoży się na komfort.

About the author / 

admin

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Przykładowe zdjęcia:

projektowanie aranżacja wnętrz
źródło: maniadekorowania.com.pl

projektowanie wnętrz
źródło: http://www.azuresea.eu

Odwiedź naszą galerię zdjęć sprawdź co teraz jest w modzie i jak powinieneś urządzić swoje mieszkanie,

Nasze artykuły poprowadzą Cię w wyborze nowego mieszkania, oraz jego urządzenia. Na stronach naszych partnerów przeczytasz dodatkowo o:

Jeśli masz jakieś pytanie koniecznie skontaktuj się z naszymi pracownikami. A my postaramy się udzielić odpowiedzi w jak najkrótszym czasie.

Aranżacja mieszkania