malowanie elewacji
Porady budowlane

Jak skutecznie pomalować elewację

0 16

Jakiś czas temu przekonywaliśmy, że malowanie elewacji jest jednym z najlepszych sposób na poprawienie wyglądu domu. W tym wpisie podamy Państwu kilka kluczowych rad, które pomogą podjąć się tego zadania, czy to samodzielnie, czy z czyjąś pomocą.
Wybór terminu malowania nie jest bez znaczenia. Temperatura przechowywania, a często także nanoszenia farb do malowania elewacji przypomina najczęściej temperaturę składowania kabanosów – jest to przedział od 5 do 25 stopni Celsjusza. Czas schnięcia warstwy takiej farby jest różny, ale nie dłuższy niż 24 godziny (dobrze więc go sprawdzić). Teraz podstawowa sprawa – prognozy pogodny prezentują względnie sensowną trafność na  nie więcej niż trzy doby do przodu. Gdy będziemy planować malowanie i jego przebieg, weźmy ten fakt pod uwagę i postarajmy się wybrać okres, który jest możliwie słoneczny, ale nie upalny, no i całkowicie pozbawiony opadów atmosferycznych. Zanim zaczniemy malować nasz dom, postępujmy tak jakbyśmy postąpili w wypadku malowania jego wnętrza – zabezpieczmy w odpowiedni sposób wszystkie elementy, które po upaćkaniu farbą wyglądałby niekorzystnie albo przestałby działać. Gruntowania jest także istotną sprawą – warto poprzedzić nim malowanie, gdyż zwiększy ono żywotność naszej elewacji oraz farby która ją upiększy. Narzędzie które będzie użyte do malowania, będzie rzecz jasna uzależnione od rodzaju elewacji – im bardziej urozmaicona, chropowata powierzchnia, tym dłuższe włosie powinien mieć wałek. Jeżeli zaś zdecydujemy się na pistolet do farby, powinniśmy upewnić się, że gęstość farby którą stosujemy, nie będzie zbyt wysoka dla posiadanego przez nas pistoletu do malowania. Jeżeli tak się stanie, farbę należy adekwatnie rozcieńczyć. Nie należy jednak z tym przesadzać i w razie potrzeby, powinniśmy zdecydować się na wałek.

About the author / 

admin

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Przykładowe zdjęcia:

projektowanie aranżacja wnętrz
źródło: maniadekorowania.com.pl audyty energetyczne

projektowanie wnętrz
źródło: http://www.azuresea.eu

tanie rozmowy telefoniczne
Odwiedź naszą galerię zdjęć sprawdź co teraz jest w modzie i jak powinieneś urządzić swoje mieszkanie,
mrc-system.pl/systemy-ppoz-zabezpieczenia-ppoz-warszawa/

Nasze artykuły poprowadzą Cię w wyborze nowego mieszkania, oraz jego urządzenia. Na stronach naszych partnerów przeczytasz dodatkowo o:

Jeśli masz jakieś pytanie koniecznie skontaktuj się z naszymi pracownikami. A my postaramy się udzielić odpowiedzi w jak najkrótszym czasie.

Aranżacja mieszkania