grzejnik-konwekcyjny-2
Ogrzewanie i klimatyzacja

Grzejniki konwekcyjne czyli alternatywa

0 61

W dzisiejszych czasach, budowa domu to coraz to więcej dylematów. Nie ma już jednego, prostego scenariusza, jednego zestawu materiałów. I nie jest tak, że każde odstępstwo od normy kosztuje bajońskie sumy i na dobrą sprawę oznacza niepotrzebne wydziwianie, które może służyć jedynie chęci „pokazania się” przed innymi. Nie – jak można to przeczytać w wielu naszych artykułach, mamy wielki wybór, jeśli idzie o rozmaite sprawy. Dziś przedstawimy Państwu grzejniki konwektorowe – alternatywę dla klasycznych grzejników płytowych z aluminium, czy powracających powoli do łask, grzejników żeliwnych.

Grzejnik konwektorowy z zewnątrz do złudzenia przypomina grzejnik elektryczny. W zasadzie, jedyne co go zdradza, to dopływ wody i usytuowanie przy ścianie. W przeciwnym wypadku niektóre modele byłyby niemal nie do odróżnienia. Podobnie jak swoje elektryczne odpowiedniki, większość energii oddają one do środowiska poprzez zjawisko konwekcji. I podobnie jak swoje elektryczne ekwiwalenty, mogą one działać „grawitacyjnie” bądź też być wspierane przez wentylatory. Tutaj podobieństwa się kończą. Zasilane z centralnego ogrzewania konwektory wodne są znacznie tańsze w eksploatacji niż grzejniki elektryczne, które potrafią mieć zapotrzebowanie na energię podobne jak kilka dość mocnych komputerów. Dzięki wykorzystaniu zjawiska konwekcji, grzejniki omawianego typu potrafią bardzo szybko nagrzać pomieszczenie, w czym ustępują tylko ogrzewaniu nadmuchowemu. Co za tym idzie, świetnie spiszą się u osób, które mało przebywają w domu, a swój system ogrzewania sterują albo przez programator, albo przez Internet. Grzejniki konwektorowe mają wadę, którą dzielą z ogrzewaniem podłogowym (które nota bene, świetnie uzupełniają), mianowicie – powodują unoszenie się w pomieszczeniu kurzu. Należy je zatem co jakiś czas czyścić, co też swoją drogą, nie należy do najprostszych zadań.

grzejnik-konwekcyjny

About the author / 

admin

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Przykładowe zdjęcia:

projektowanie aranżacja wnętrz
źródło: maniadekorowania.com.pl instalacje elektryczne - http://www.wzu-energpol.pl/instalacje-elektryczne.html

projektowanie wnętrz
źródło: http://www.azuresea.eu

Odwiedź naszą galerię zdjęć sprawdź co teraz jest w modzie i jak powinieneś urządzić swoje mieszkanie,

Nasze artykuły poprowadzą Cię w wyborze nowego mieszkania, oraz jego urządzenia. Na stronach naszych partnerów przeczytasz dodatkowo o:

Jeśli masz jakieś pytanie koniecznie skontaktuj się z naszymi pracownikami. A my postaramy się udzielić odpowiedzi w jak najkrótszym czasie.

Aranżacja mieszkania