podłoga epoxydowa
Materiały budowlane

Grunt to żywica

0 23

Gdy zastanawiamy się nad tym, z czego zrobić podłogę do kuchni czy łazienki, rzadko przychodzi nam na myśl żywica epoksydowa. A szkoda – bo jest to materiał o bardzo dobrych właściwościach chemicznych, można go położyć szybko i równie szybko jest gotowy do eksploatacji. Po za wspomnianymi pomieszczeniami, świetnie spisze się także w pomieszczeniach gospodarczych. O co powinniśmy zadbać, decydując się na wykonanie takiej właśnie posadzki? Przede wszystkim – o zapoznanie się z ulotką i nie kontaktowanie się z lokalnym fachowcem. Lokalni fachowcy mają tendencję do wrzucania wszystkich produktów do jednego wora i w przypadku preparatów epoksydowych jest to niewskazane, gdyż mimo tej samej natury działania, potrafią się one od siebie dosyć zasadniczo różnić. Nie wolno oszczędzać na utwardzaczu – powinno się stosować taki, jaki jest zalecany przez producenta żywicy. To samo tyczy się kwestii gruntowania – jeżeli wymagany jest jakiś konkretny preparat – należy stosować ten konkretny preparat. O ile stosowane przez lokalnego Pana Wiesia zamienniki mogły, jako-tako działać z żywicą, którą on dysponował, to nie ma absolutnie żadnej pewności, że będą one działały z naszą żywicą. Drugą najważniejsza sprawą jest kwestia czystości i warunków pracy. Czystość przy kładzeniu żywicznej posadzki zawsze powinna być zachowana w najwyższym, możliwym stopniu. Nie musi ona być bliska kosmicznym laboratoriom, jednak zdecydowanie powinniśmy się upewnić, że uprzednio przygotowany, porowaty i silny beton jest czysty i wolny od niespodzianek. W przeciwnym razie podłoga będzie.. Powiedzmy, że nie będzie spełniała pokładanych w niej nadziei. Jeżeli wymagane jest uprzednie gruntowanie – należy je wykonać. Uważajmy także na warunki panujące podczas całego procesu – temperatura i wilgoć nie są bez znaczenia! Wykonanie takiej podłogi zimą bądź w środku lata w niektórych wypadkach może okazać się niemożliwe.

About the author / 

admin

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Przykładowe zdjęcia:

projektowanie aranżacja wnętrz
źródło: maniadekorowania.com.pl domek letniskowy producent

projektowanie wnętrz
źródło: http://www.azuresea.eu

Odwiedź naszą galerię zdjęć sprawdź co teraz jest w modzie i jak powinieneś urządzić swoje mieszkanie,

Nasze artykuły poprowadzą Cię w wyborze nowego mieszkania, oraz jego urządzenia. Na stronach naszych partnerów przeczytasz dodatkowo o:

Jeśli masz jakieś pytanie koniecznie skontaktuj się z naszymi pracownikami. A my postaramy się udzielić odpowiedzi w jak najkrótszym czasie.

Aranżacja mieszkania