Dom i wnętrze

Dom parterowy czy piętrowy?

0 9

Jaki projekt domu wybrać, parterowy, czy piętrowy? A może najpopularniejszy obecnie dom z poddaszem użytkowym? To decyzja, którą warto przemyśleć, ale nie zawsze wybór zależy od nas. Zdarza się, że ogranicza nas wielkość działki, która nie pozwala na wybudowanie obiektu parterowego o oczekiwanej przez nas wielkości.

Porównajmy zalety i wady poszczególnych rozwiązań:
Domy parterowe zajmują większą przestrzeń, jeśli więc mamy ograniczoną powierzchnię działki, to może stanowić problem. Większa jest też powierzchnia fundamentów i dachu, za czym mogą iść zwiększone koszty materiałów. Unikamy jednak niewygody związanej z użytkowaniem schodów. Domy parterowe bardziej integrują mieszkańców, są również przyjazne dla osób starszych lub niepełnosprawnych. Dom nie wymaga wylewania stropów, łatwiej go również ocieplić niż konstrukcję ze skośnymi połaciami dachowymi. Nie tracimy cennej przestrzeni i wydatków na klatkę schodową. Domy piętrowe mają mniejszą powierzchnię fundamentów i dachu, dzięki zwartej bryle łatwiej je też ogrzewać. Kondygnacje narzucają też najczęstszy podział na część sypialną na piętrze oraz część użytkową na parterze.

About the author / 

admin

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Przykładowe zdjęcia:

projektowanie aranżacja wnętrz
źródło: maniadekorowania.com.pl

projektowanie wnętrz
źródło: http://www.azuresea.eu

Odwiedź naszą galerię zdjęć sprawdź co teraz jest w modzie i jak powinieneś urządzić swoje mieszkanie,

Nasze artykuły poprowadzą Cię w wyborze nowego mieszkania, oraz jego urządzenia. Na stronach naszych partnerów przeczytasz dodatkowo o:

Jeśli masz jakieś pytanie koniecznie skontaktuj się z naszymi pracownikami. A my postaramy się udzielić odpowiedzi w jak najkrótszym czasie.

Aranżacja mieszkania