truskawki
Dom i wnętrze, Porady budowlane

Dlaczego wentylacja jest istotna

0 2

Jak często zdarza się Państwu zastanawiać nad tym na ile ważna jest wentylacja? Kolejno, dlaczego tak istotne jest, aby niezależnie od rodzaju przeznaczenia każdy budynek miał ją zapewnioną? Na te pytania oraz wiele innych znajdą Państwo odpowiedź w niniejszym artykule.

Wstępnym słowem zapewniamy Państwa, że prawidłowa wentylacja w znacznym stopniu sprzyja dobremu samopoczuciu, a ponadto istotnie wpływa na stan zdrowia. Współczesna technologia wymaga, aby instalowane wentylacje były efektywne, a w związku z powyższym jest jednym kryterium, które jest brane pod uwagę we wstępnej fazie projektowania budynku. Mimo tego, że sposobów na wentylacje jest bardzo dużo to najskuteczniejsza jest wyłącznie wentylacja mechaniczna. Jeśli zależy Państwu przede wszystkim na właściwym składzie powietrza oraz odpowiedniej temperaturze i wilgotności to konieczny jest odpowiedni dopływ świeżego powietrza do budynku. Niezależnie od jego rodzaju przeznaczenia – może to być budynek mieszkalny, biurowiec czy też lokal gastronomiczny. To dopiero początek, bowiem wentylacja ma również dość istotny wpływ na stan techniczny budynku i jeżeli jest ona właściwa to budynek znacznie dłużej pozostanie w pierwotnym stanie.

Człowiek jest bardzo wymagającą istotą i do oddychania potrzebuje przynajmniej 25 m świeżego powietrza na godzinę. Oczywiście uzależnione to jest od rodzaju pomieszczenia, w jakim się przebywa. Chociażby w kuchni należy dostarczać trzykrotnie więcej świeżego powietrza w momencie, kiedy używana jest kuchenka gazowa. Ignorując zalecenia niekorzystnie wpływamy na swój oraz innych użytkowników stan zdrowia. Muszą zdawać Państwo sobie sprawę z tego, że nie chodzi tutaj o wyczerpanie tlenu, ale o to, że gromadzony dwutlenek węgla jest gazem trującym.
Warto wiedzieć, że w chociażby w pomieszczeniu o kubaturze 15 m³, które jest pozbawione wentylacji po 45 minutach mogą wystąpić objawy niedotlenienia organizmu, a już po 3 godzinach można zaobserwować zmęczenie i nasilające się bóle głowy. Ostatecznie po 6 godzinach stężenie dwutlenku węgla jest już tak wysokie, że osiąga poziom 1% powodując zaburzeniami w myśleniu. W takiej sytuacji nie powinien, więc już dziwić Państwa fakt zmęczenia sypiając w pomieszczeniu bez wentylacji.

W takim razie, czego spodziewać się po nieprawidłowym wentylowaniu?
Podsumowując informujemy, że przede wszystkim pogorszenia stanu technicznego budynku ze względu na nadmierne gromadzenie się wilgoci. W efekcie najpierw powstanie czarny nalot na drewnianych oknach, a następnie na ściankach pojawi się pleśń. Perspektywa stęchlizny jest mało atrakcyjna. Co istotne muszą mieć Państwo świadomość, że tutaj klimatyzacja w żaden sposób nie pomorze, albowiem jej głównym zadaniem jest utrzymanie tylko i wyłącznie odpowiednich parametrów. Nie zapominajmy, zatem o tym, aby zapewnić we wszystkich pomieszczeniach odpowiedni przepływ powietrza zapewniając sobie komfort i nie tylko przy korzystaniu z nich.
Nikogo już chyba, zatem nie dziwi jak ważna jest wentylacja?

About the author / 

admin

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Przykładowe zdjęcia:

projektowanie aranżacja wnętrz
źródło: maniadekorowania.com.pl

projektowanie wnętrz
źródło: http://www.azuresea.eu

Odwiedź naszą galerię zdjęć sprawdź co teraz jest w modzie i jak powinieneś urządzić swoje mieszkanie,

Nasze artykuły poprowadzą Cię w wyborze nowego mieszkania, oraz jego urządzenia. Na stronach naszych partnerów przeczytasz dodatkowo o:

Jeśli masz jakieś pytanie koniecznie skontaktuj się z naszymi pracownikami. A my postaramy się udzielić odpowiedzi w jak najkrótszym czasie.

Aranżacja mieszkania