rzepa
Dom i wnętrze

Czyszczenie klimatyzacji

0 3

Klimatyzacja stała się standardem, a wszystko ze względu na zapotrzebowanie wynikające ze stwarzania jak najbardziej optymalnych i komfortowych warunków termicznych w różnego rodzaju pomieszczeniach. Latem pragniemy chłodnych arktycznych klimatów, a z kolei zimą marzymy o cieple, z którym walczymy latem. W efekcie klimatyzacja działa na pełnych obrotach cały rok. Latem chłodzi, a zimą ogrzewa. Trzeba jednak pamiętać, że to urządzenie wymaga również czyszczenia i ma swój okres używalności.

Współczesna technika pozwala nam na korzystanie z takich dobrodziejstw, jakim jest klimatyzacja, jednak nie zapominajmy o tym, że wyłącznie bardzo dobry stan techniczny klimatyzacji sprawia, że urządzenie działa poprawnie. W związku z powyższym należy dbać o czystość poszczególnych elementów składających się na całe urządzenie. Co się stanie, jeśli to zlekceważymy?
Osobiście nie polecamy takiego działania, bo:
– po pierwsze klimatyzacja zamiast poprawić komfort życia stanie się urządzaniem negatywnie na nas wpływającym,
– po drugie klimatyzacja zanieczyszczona może pogorszyć stan zdrowia osób stale przebywających w pomieszczeniu, w którym jest ona usytuowana.

To nie koniec – minusów jest znacznie więcej, jednakże wystarczy obsługiwać urządzenie klimatyzacyjne zgodnie z zaleceniami producenta, a nigdy nie dojdzie do wyżej opisanych zdarzeń.
Głównym magazynem brudu jest filtr, który w momencie, gdy zostaje zanieczyszczony zaczyna powodować, że urządzenie jest mniej wydajne i niestabilne. Warto zaznaczyć, że już na samym początku odczuje to nasz portfel, ponieważ zwiększą się koszty eksploatacji klimatyzatora.

Dlaczego?
Ponieważ ilość przepływającego powietrza przez filtr będzie znacznie mniejsza.
Filtr jest bowiem bardzo istotnym elementem tego urządzenia, a do jego głównych zadań należy „wciąganie” zanieczyszczeń, które znajdują się w powietrzu. Mamy na myśli głównie bakterie oraz wirusy. Należy mieć świadomość, że zanieczyszczony klimatyzator w pewnym momencie zaczyna wydalać z siebie nieprzyjemne zapachy, a ponadto pyły znajdujące się na filtrze powodują jego zatkanie. W efekcie, korzystanie z tego urządzenia z dnia na dzień staję się bardziej męczące i uciążliwe.

W chwili obecnej na rynku znajdują się urządzenia, które posiadają specjalny sygnalizator informujący o konieczności wymiany lub wyczyszczenia filtra. Niemniej jednak, jeśli posiadane urządzenie nie posiada takiego sygnalizatora, filtr należy czyścić regularnie. Zazwyczaj powinno się to odbywać nie rzadziej, niż co dwa tygodnie. Oczywiście należy wziąć pod uwagę rodzaj pomieszczenia, w którym pracuje urządzenie, a mianowicie, jeśli jest to środowisko silnie zanieczyszczone – filtr powinniśmy czyścić częściej.

Taka czynność nie jest wcale skomplikowana i można to zrobić przy pomocy odkurzacza lub po prostu umyć letnią wodą używając do tego miękkiej szczotki. Zanieczyszczenia zgromadzone na kratkach i panelu wlotu i wylotu powietrza należy umyć wodą z płynem, przy pomocy zwykłej ścierki.

Uwaga! Pod żadnym pozorem nie wolno do czyszczenia tego typu urządzeń stosować silnie żrących proszków, ani rozpuszczalników.

About the author / 

admin

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Przykładowe zdjęcia:

projektowanie aranżacja wnętrz
źródło: maniadekorowania.com.pl hologramynalegitymacje - oferta els

projektowanie wnętrz
źródło: http://www.azuresea.eu

Odwiedź naszą galerię zdjęć sprawdź co teraz jest w modzie i jak powinieneś urządzić swoje mieszkanie,

Nasze artykuły poprowadzą Cię w wyborze nowego mieszkania, oraz jego urządzenia. Na stronach naszych partnerów przeczytasz dodatkowo o:

Jeśli masz jakieś pytanie koniecznie skontaktuj się z naszymi pracownikami. A my postaramy się udzielić odpowiedzi w jak najkrótszym czasie.

Aranżacja mieszkania