kompoz
Kuchnia i wyposażenie

Blat kuchenny – ile i za co?

0 16

50 złotych, 600 złotych, 1500 złotych. Tak z grubsza prezentują się orientacyjne ceny sensownych materiałów na blat kuchenny. Owszem, można go wykonać z różnych materiałów, takich jak syntetyczne kamienie, metal, drewno – ale powiedzmy sobie szczerze – nie są to rozwiązania warte swojej ceny. Co zatem możemy dostać w przedstawionych na samym początku cenach?
Za 1500 złotych mamy rozwiązanie najbardziej „burżujskie” które chętnie można zobaczyć w superprodukcjach typu „Na Wspólnej” czy „Pierwsza Miłosć”. Jest to idealny przykład tego, jak można przepłacić za coś, co można mieć taniej, lepiej i ładniej. Mowa tutaj o wykonanych z kompozytów blatach. Jest to swego rodzaju „jabłuszko” wśród blatów brzmi nowocześnie, pozornie nowocześnie wygląda i na dobrą sprawę od tańszej alternatywy różni się w jakiś niezbyt w gruncie rzeczy istotny sposób (jest lżejszy) jednocześnie nie mogąc się pochwalić większymi osiągami niż tańsza konkurencja. Rozwiązanie to polecamy fanom firmy spod znaku nadgryzionego jabłka.
Za kilkadziesiąt złotych za metr dostaniemy tak zwany „zwyczajny blat”. W zależności od producenta, mogą być one odporne na plamy czy środki chemiczne bądź temperaturę. Nigdy jednak nie będą odporne na wszystkie czynniki, w tym te mechaniczne. Jeżeli jesteśmy osobami uważnymi, oszczędnymi i nie straszna nam deska do krojenia – śmiało możesz zainwestować w blat laminowany.
Z kolei za 600 złotych za metr możemy dostać blat wykonany z granitu. Niesłusznie kojarzy się ten materiał niektórym z grobami – świetnie spisze się w kuchni. Jest odporny na czynniki chemiczne, plamy, wysoką temperaturę. Jeśli idzie o odporność mechaniczną  to jest po prostu bezkonkurencyjny. Dobry zakład kamieniarski może nam dopasować blat do potrzeb a nawet wykonać go ze zintegrowanym zlewem. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i portfela.

About the author / 

admin

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Przykładowe zdjęcia:

projektowanie aranżacja wnętrz
źródło: maniadekorowania.com.pl Najlepsze we wnętrzach są fototapety z naszego sklepu

projektowanie wnętrz
źródło: http://www.azuresea.eu

Analiza cen
Odwiedź naszą galerię zdjęć sprawdź co teraz jest w modzie i jak powinieneś urządzić swoje mieszkanie,
naprawa piecyków gazowych lublin

Nasze artykuły poprowadzą Cię w wyborze nowego mieszkania, oraz jego urządzenia. Na stronach naszych partnerów przeczytasz dodatkowo o:

Jeśli masz jakieś pytanie koniecznie skontaktuj się z naszymi pracownikami. A my postaramy się udzielić odpowiedzi w jak najkrótszym czasie.

Aranżacja mieszkania