Aerogel_matches
Materiały budowlane, Porady budowlane

Aerożele przyszłością izolacji?

0 14

W ostatnim czasie aerożele stały się rewolucyjnym rozwiązaniem w dziedzinie izolacji, zarządzania ciepłem oraz oszczędności energii . Do niedawna stosowane w budowie statków kosmicznych i w izolacji skafandrów kosmicznych oraz jako materiał termoizolacyjny w samolotach, obecnie aerożele są coraz częściej wykorzystywane w budownictwie.

Odpowiedzmy na pytanie czym jest aerożel? Otóż aerożel to substancja której ponad 90% masy stanowi powietrze. Resztę stanowi masy stanowi materiał tworzący strukturę aerożelu. Materiał ten zbudowany jest z krzemionki. Aerożele to obecnie najlżejsze substancje stałe, niewiele gęstsze od powietrza. Materiały izolacyjne powstałe na bazie aerożelu charakteryzują się tym, że posiadają bardzo niski współczynnik przewodnictwa ciepła.

Główną zaletą, która wyróżnia aerożele ponad inne materiały izolacyjne jest ich wysoka odporność na rozciąganie i ściskanie. Aerożele są w stanie wytrzymać nacisk na gładką powierzchnię masy sięgający nawet 2000 krotności ich własnej masy.

Pomimo ich wytrzymałości na ściskanie i rozciąganie aerożele nie są odporne na uderzenia czy też skręcanie.

Dzięki temu że aerożele sprawdziły się doskonale w różnych projektach kosmicznych NASA , postanowiono wykorzystać je również w innych dziedzinach jak na przykład jako materiały izolacyjne w budownictwie. Jako materiały izolacyjne w budownictwie aerożele wykorzystywane są w ocieplaniu budynków oraz jako izolacji rur doprowadzających ciepło.

Do innych przemysłów, w których obecnie aerożele stosowane są jako materiały izolacyjne zaliczyć można m.in. przemysł petrochemiczny, przemysł wojskowy, przemysł paliwowo energetyczny czy też przemysł odzieżowy.

About the author / 

admin

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Przykładowe zdjęcia:

projektowanie aranżacja wnętrz
źródło: maniadekorowania.com.pl

projektowanie wnętrz
źródło: http://www.azuresea.eu

Odwiedź naszą galerię zdjęć sprawdź co teraz jest w modzie i jak powinieneś urządzić swoje mieszkanie,

Nasze artykuły poprowadzą Cię w wyborze nowego mieszkania, oraz jego urządzenia. Na stronach naszych partnerów przeczytasz dodatkowo o:

Jeśli masz jakieś pytanie koniecznie skontaktuj się z naszymi pracownikami. A my postaramy się udzielić odpowiedzi w jak najkrótszym czasie.

Aranżacja mieszkania